Altcoin HaberleriEthereum (ETH)Livepeer (LPT)

Ethereum tabanlı video akış platformu Livepeer, yeni finansman için 20 milyon dolar topladı

Ethereum blok zinciri üzerine kurulu merkezi olmayan bir video akış platformu olan Livepeer, B Serisi uzatma turunda 20 milyon dolar topladı.

Alan Howard ve Tiger Global, Digital Currency Group, Northzone ve Warburg Serres gibi mevcut yatırımcılarla birlikte tura katıldı. Bu turda lider yatırımcı yoktu.

Dikkatinizi Çekebilir: OpenSea, Ethereum NFT Pazarı Sayesinde 13,3 Milyar Dolar Değerinde

B Serisi uzatma turu, Livepeer’ın B Serisi finansmanda 20 milyon dolar toplamasından sadece beş ay sonra geldi . Kurucu ortağı ve CEO’su Doug Petkanics The Block’a verdiği demeçte, yeni turun aynı zamanda bir öz sermaye turu olduğunu ve Livepeer’in bugüne kadarki toplam fonunu yaklaşık 51 milyon dolara getirdiğini söyledi.

Livepeer, ek sermaye ile pazar payını genişletmeyi planlıyor. Petkanics, projenin, Livepeer’in dahili protokolünü Ethereum’un temel katmanından Katman 2 ağı Arbitrum’a taşıyacak olan Confluence adlı bu yılın başlarında gönderilmesi planlanan büyük bir ölçeklendirme güncellemesine sahip olduğunu söyledi . Bu aynı zamanda Livepeer belirtecini (LPT) ve Ethereum’a bağlı çekirdek güvenlik mekanizmasını da koruyacaktır.

Petkanics, ölçeklendirme güncellemesinin “tedarik tarafındaki düğüm operatörlerimiz ve token tutma delegelerimiz için uygun maliyetli katılımı sağlayacak” dedi.

Gelecekte Livepeer, video NFT desteği de dahil olmak üzere medya değer zinciri boyunca kapasitesini genişletmeyi planlıyor. Livepeer, videoları dönüştürmek için merkezi olmayan bir platformdur – bir videoyu bir dosya biçiminden diğerine dönüştürme işlemi.

Petkanics, “Kod dönüştürme talebinde güçlü bir organik büyüme ve web3 altyapısının güvenilirliği, değeri ve verimliliği konusunda artan farkındalık gördük” dedi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu