Altcoin HaberleriEthereum (ETH)Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para Haberleri

Ethereum PoS ve PoW algoritmalarının birleştirme testi

Perşembe günü yapılması planlanan Ethereum PoS ve PoW algoritmalarının birleştirme testi

Ethereum’un geliştiricileri, 17 Mart’ta Kiln test ağında gerçekleşecek olan PoW ve PoS algoritmalarının test birleşmesi için kesin tarihe karar verdi. Dönüştürme işlemi sırasında herhangi bir sorun ve çakışma olmazsa, yeni ağ ilk kararlı ve genel ETH 2.0 test ağı olacaktır.

Son dakika haber ve gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin.

Başarılı bir birleşme, kripto para piyasasının büyümesine yol açabilir, geliştiriciler, Kiln’in piyasaya sürülmesinden sonra ana Ethereum blok zincirinin PoS algoritmasına geçiş tarihini belirleme sözü verdi.

Yeni test ağı, Kintsugi’nin önceki sürümünün yerini alacak, ancak eski PoW konsensüs test ağları (Goerli, Ropsten, vb.) The Merge hard fork’undan sonra çalışmaya devam edecek. Tarih, birleştirmeden birkaç gün sonra, geliştiricilerin kodun ve anahtarlanmış düğümlerin kararlılığını değerlendireceği zaman duyurulacak.

Ethereum PoS ve PoW algoritmalarının birleştirme testi
Ethereum PoS ve PoW algoritmalarının birleştirme testi

Belirsiz kalacak tek şey, Beacon Chain ağına yerleştirilen validator depozitosunun çekilme tarihidir. Bu, PoS algoritmasına geçişin sıfır aşamasının yan zinciridir. Geliştiriciler, “dondurulmuş” mevduatın geri çekilmesini ancak The Merge hard fork’undan sonra uygular. Şimdiye kadar, doğrulayıcılar %4,81 verimle ETH 2.0’a yaklaşık 25 milyar dolar yatırım yaptı.

Dikkatinizi Çekebilir: Bu 3 Altcoin Geliyor! Altcoinler Önemli Yükseliş Eğilimleri Gösteriyorlar!

Bu miktar ağ işlemlerinin güvenliğini sağlar ve şimdi Ethereum 2.0 bu parametrede sadece üçüncü sırada yer almaktadır. Ağ rakipleri Terra ve Solana, yatırımcılara PoS stake etmede 30 milyon dolar ve 31 milyon dolar artırarak daha yüksek getiri sağlıyor.

Ethereum, üçüncü sırada yer alan ancak DeFi endüstrisindeki liderliğini hızla kaybetmekte olan Binance Coin’in dört kat önünde ikinci sırada yer alıyor. Son iki yılda, rakipler TVL yatırımlarının %50’sini “devraldı”. Kasım 2021’den bu yana, Ethereum, çıkışı istikrarlı bir eğilime dönüşen yatırımcıların %52’sini kaybetti.

Yüksek ücretler ve düşük ölçeklenebilirlik, kullanıcıyı terk etmenin ana nedeni haline geldi. Sorun şu ki, yaklaşan birleşme bu sorunları temelde çözemeyebilir. Ardından, yıl sonuna kadar kurumsal yatırımcılar yatırımları ETH fonlarından rakip projelere yeniden dağıtmaya başlayabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu