Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerNFT Haberleri

Ethereum Pet Rock NFT’leri 100.000 Dolardan Fazla Satıyor

Ethereum Pet Rock NFT'leri 100.000 Dolardan Fazla Satıyor

Kısaca

  • 2017’den itibaren çeşitli renkli kayaları betimleyen erken bir Ethereum tabanlı NFT projesi olan EtherRock, şu anda sıcak talep görüyor.
  • Setteki 100 NFT’den ikisi, hafta sonu her biri 100.000 dolardan fazla Ethereum’a satıldı ve pazar tabanı neredeyse aynı seviyede.

Eleştirenler NFTlerdeki diyoruz bu yılki pazar patlaması bir tuhaflık ya da kısa ömürlü kabarcık pop için bekliyor. İşte, kanıtlanmış bir hevesin en iyi tarihsel örneklerinden biriyle algılanan bir hevesin bir karışımı ve bu NFT sahipleri banka yapıyor. Üzerinde Minted Ethereum blockchain , EtherRock kayaların 100 NFT görüntüleri dizisidir. Renk farklılıkları dışında hepsi aynı tasarımda ve 1975’in sonlarında patlayan klasik Pet Rock oyuncak çılgınlığından ilham alıyorlar . Ancak, yepyeni değiller ve buna göz kırpmak için tasarlanmış değiller. yılın NFT pazar çılgınlığı: İlk olarak 2017’nin sonlarında piyasaya sürüldüler.

Ancak o zamanlar popüler değildiler ve NFT’lerin çoğu yıllarca sahipsiz kaldı. Gözden kaçan erken NFT projesi yakın zamanda yeniden keşfedildi ve Ethereum kullanıcıları kalan kayaları basarken geçen hafta buhar yakaladı . Yatırımcı, sosyal medya fenomeni ve NFT girişimcisi Gary Vaynerchuk bile erken bir NFT projesi olmanın katma değerli faydasını tartışırken bu konuda tweet attı .

Şimdi ikincil fiyatlar tavan yapıyor. Hafta sonu boyunca, Pazar günü 45 ETH’ye (veya 135.240 $) satılan EtherRock #21 dahil olmak üzere, her biri 100.000 $’dan fazla Ethereum’a iki Ether Rock satıldı . 100.000 doların üzerindeki onaylanmış satışlara ek olarak, halen piyasada bulunan en ucuz EtherRock’lar artık bu seviyenin hemen altında fiyatlandırılıyor .

Bir NFT, bir video klip, dijital resim veya bir kaya çizimi olsun, dijital bir öğenin mülkiyet belgesi gibi davranır. Bazı NFT’ler, etkileşimli video oyunu öğeleri gibi ek, işlevsel yardımcı programa sahipken, EtherRocks’ta yoktur. Resmi web sitesinde , “Bu sanal kayalar, satın alınıp satılmanın ötesinde HİÇ BİR AMACA hizmet etmiyor ve size oyundaki sadece 100 kayadan 1’inin sahibi olmaktan güçlü bir gurur duygusu veriyor” diyor .

Hafta sonu 15 ETH (46.300 $) karşılığında koleksiyonda 74 numara satın aldığını iddia eden bir sözde EtherRocks sahibi, bunun kripto alanında yaptıkları “en iyi yatırımlardan biri” olacağını düşündüklerini tweetledi

“Dijital koleksiyon çağına girerken, sanatın en eski biçimlerinden biri ve bir şeyler yapan ilk kişi olmak onlara değerli bir kaynak sağlıyor. Bir de nostalji yönü var, koleksiyonerler tarihi öneme sahip erken dönem parçaları arayacaklar” diye yazdı. “Sanatın parasal değeri tamamen bir yanılsamadır. Evcil hayvan taşları mükemmel şok değeri sunar, o kadar aptal ki mükemmel. Kader ironiyi sever.”

EtherRocks talebindeki ani artış , NFT pazarındaki yaz sonundaki artış sırasında ortaya çıktı . Piyasa , 2021’in ilk yarısında 2,5 milyar dolarlık işlem hacmi üretti , ancak NFT’lerin etrafındaki hype, ilkbaharın sonlarında ve yaz başlarında kaybolmuş gibi görünüyordu. Ancak son zamanlarda işlem hacimleri yükseliyor ve büyük bilet satışları yeniden manşetlere girdi.

Koleksiyonun pikselli avatarlarının değeri önemli ölçüde arttığından CryptoPunks, bu yılki NFT patlamasından en çok yararlananlardan biri oldu. CryptoPunks için pazar tabanı geçen hafta ilk kez 100.000 dolar değerinde Ethereum’a ulaştı ve şu anda yaratıcı Larva Labs’ın resmi takipçisi başına 131.000 doların üzerinde bulunuyor .

Son haftalarda birkaç milyon dolarlık CryptoPunk satışı da oldu, bunlardan biri Temmuz ayı sonunda 5,4 milyon dolar değerinde ETH satıldı ve bir diğeri Vaynerchuk’un aynı zamanda 3,7 milyon dolara satın aldığı bir satış da dahil . Geçen hafta, en son 2018’de 443 dolara satın alınan bir CryptoPunk, yaklaşık 4.4 milyon dolar değerinde ETH’ye satıldı .

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu