Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para Haberleri

Ethereum Mayıstan Beri İlk Kez 3.000 Doların Üzerine Çıktı

ETH fiyatı bugün 3.000 doları geçti, Mayıs piyasasındaki serbest düşüşten bu yana ilk kez bu kadar yüksek oldu.

Ethereum’un son Londra hard fork yükseltmesi, daha geniş kripto piyasası da yükselişte olmasına rağmen, yükselişin bir nedeni olarak gösteriliyor.

Ethereum’un fiyatı, yakın zamanda büyük bir ağ yükseltmesinin başlatılmasının ardından yükselmeye devam ediyor ve bugün, Mayıs ortasındaki serbest düşüşten bu yana ilk kez 3.000 dolar seviyesini geçti . Bu yazı itibariyle, CoinMarketCap verilerine göre ETH’nin fiyatı 3.009 $ seviyesinde bulunuyor.

CoinGecko’ya göre , Ethereum’un 12 Mayıs’ta belirlenen yaklaşık 4.357 $’lık tüm zamanların en yüksek seviyesinden hala iyi durumda olsa da , ETH neredeyse üç aydır bu kadar yüksek fiyatlanmamıştı. Tüm kripto para piyasasının aylarca süren büyümenin ardından düşüş sarmalına düştüğü 19 Mayıs’tan bu yana 3,000 doların altında.

Tesla’nın Bitcoin’i kabul etmeyi bırakma kararı ve Çin’in kripto baskısı konusundaki belirsizliği , düşüşün temel nedenleri olarak gösteriliyor. Bitcoin ve Ethereum benzer şekilde, Nisan veya Mayıs’ta belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyelerinden son zamanlardaki düşük işaretlere kadar değerlerinin %50’sinden fazlasını kaybetti ve neredeyse tüm kripto para piyasası, yılın başında elde edilen kazanımların büyük ölçüde silinmesiyle birlikte bir yaz düşüşü izledi.

Özellikle Ethereum, en son 22 Temmuz’da olmak üzere birçok geç noktada 2.000 doların altına düştü. Bununla birlikte, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, birkaç hafta içinde %50’den fazla değer toplayarak, o zamandan beri istikrarlı bir şekilde büyüyor. fiyat bugün 3.000 doları aştı.

Daha geniş pazar son zamanlarda yükselmiş olsa da, özellikle Ethereum’un yükselişi, kısmen uzun zamandır beklenen Londra hard fork’unun piyasaya sürülmesine bağlandı, çoklu topluluk iyileştirme önerilerini uygulayan bir ağ yükseltmesi.

Londra sert çatal ücretleri onlar işlemlerini yapmak gibi potansiyel kullanıcılara değerli ETH kaydederek, ağ tarafından hesaplanır biçimini değiştirir. En önemlisi, daha sonra bu ücretleri ağ madencilerine vermek yerine yakar ya da dolaşımdan kaldırır ve Ethereum’a ETH arzını kademeli olarak azaltan deflasyonist bir unsur ekler.

5 Ağustos Perşembe günü kullanıma sunulduğundan bu yana, Ethereum, Etherchain.org’a göre dakikada 12.000 dolardan fazla ETH yakıyor ve şimdiye kadar sadece iki gün içinde ağdan 8.600’den fazla ETH çıkardı – şaşırtıcı bir şekilde 25.8 milyon dolar değerinde. kripto para.

Londra hard fork lansmanını takiben, ETH’nin fiyatı Perşembe sabahı 2.583 $ ‘dan bugünün 3.000 $’ ın üzerindeki son kilometre taşı seviyesine yükselerek %7,85 arttı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu