Altcoin HaberleriEthereum (ETH)Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para Analizleri

Ethereum, Kripto Zayıflığı Sürerken Birkaç Haftanın En Düşük Seviyelerinde

Ethereum, Kripto Zayıflığı Sürerken Birkaç Haftanın En Düşük Seviyelerinde

Kripto Piyasaları Sabit Kalırken Ethereum Düşüyor

Ethereum kripto piyasasında geri çekilme devam ederken, son zamanlarda 3.575 dolar olan destek seviyesinin yakınında birkaç haftanın en düşük seviyelerine düştü. Önde gelen kripto paraların çoğu, 2021’in son günlerinde trader’ların kripto segmentinden para çekmesiyle son 24 saat içinde baskı altında kaldı.

Son hareket için belirli bir katalizör yok, ancak şunu da belirtmek gerekir: Bitcoin50.000$ seviyesinin altındaki son hareketi piyasa duyarlılığını zedeledi.

Bitcoin’in piyasa kapitalizasyonunu toplam kripto piyasası kapitalizasyonunun bir yüzdesi olarak ölçen Bitcoin Dominance, %40 seviyesinin yakınında takılı kalıyor. %40 seviyesinin altında bir hareket, Eth dahil diğer kripto para birimlerine destek sağlayabilir. Bununla birlikte, Ethereum’un sürdürülebilir yukarı yönlü olması için toplam kripto piyasası kapitalizasyonunda büyüme görmesi gerekeceği belirtilmelidir.

Ethereum Düşmeye Devam Ediyor

1 günlük grafik - Ethereum
1 günlük grafik – Ethereum

Günlük grafik, Kasım ve Aralık aylarındaki geri çekilmelerden sonra her toparlanma girişiminin daha düşük seviyelerde durdurulduğunu gösteriyor, bu da Ethereum için düşüş işareti. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ETH 20 EMA ve 50 EMA’nın altına yerleşti ve daha düşük hareket etmeye devam etti.

Şu anda Ethereum, desteğin altına 3.715 $ ‘dan yerleşme girişimlerine devam ediyor. Ethereum bu seviyenin altına düşerse, 3.575 dolarda bulunan bir sonraki desteğin başka bir testine geçecek.

Dikkatinizi Çekebilir: Ethereum Ralli Neden Bitmedi?

3.575 doların altındaki bir hareket, Ethereum’u 3.400 dolardaki desteğe doğru itecektir. ETH bu seviyenin altına düşerse, 3.275 dolardan bir sonraki desteğe yönelecek. Bu destek seviyesinin başarılı bir şekilde test edilmesi, Ether’i 3.170 dolardan desteğe doğru itecektir.

Artan yönde, 3.715 doların üzerinde bir hareket, 3.900 dolar civarındaki direnç testine giden yolu açacaktır. Ether bu seviyenin üzerine çıkarsa, 4.000 dolar seviyesindeki dirence doğru yönelecektir. 50 EMA ve 20 EMA yakınlarda bulunur, bu nedenle Ether muhtemelen bu seviyede maddi dirençle karşılaşacaktır.

30 günlük grafik - Ethereum
30 günlük grafik – Ethereum

H1 grafiğine baktığımızda, Ethereum’un 3.575 $’lık destekten hızla toparlandığını görebiliriz, ancak RSI ılımlı bölgeye geri döndü, bu nedenle kripto piyasalarının düşük kalması durumunda yakın vadede ek aşağı yönlü ivme kazanmak için bolca alan var.

Sorumluluk Reddi Sağlanan bilgiler ticaret tavsiyesi değildir. Coinfili.com , bu sayfada verilen bilgilere dayanarak yapılan yatırımlardan sorumlu değildir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce bağımsız araştırma ve/veya kalifiye bir uzmana danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu