Ethereum Haberleri (ETH)Haberler

Ethereum İstenmeyen Bir Zincir Bölünmesi Yaşıyor !

Yearn Finance Kurucusu Andre Cronje, “Ana ağda en yeni geth ile eski geth arasında çatallaşma oluştu. En son geth’e üye olduğunuzdan emin değilseniz, onaylanana kadar bir süre txs yapmaktan uzak durun”, diye tweet attı : “Dışarıda biraz yürüyüşe çıkın, bize hepsinin ihtiyacı var.”

İstemci, düğümleri çalıştırmak için kullanılan bir yazılımdır ve kullanıcılar indirmek ve ağ üzerindeki işlemleri doğrulamak için kullanmaktadır. İstemciler ağı güvenli ve verileri doğru tutar.

Başına ethernodes.org , Geth ağ düğümlerinin 74,63% ‘ü en popüler Ethereum istemcisidir. Bunların dışında, Geth düğümlerinin %72’sinden fazlası istemcinin eski sürümlerini çalıştırıyor, bu da hatanın Ethereum düğümlerinin yaklaşık %54’ünü etkileyebileceği anlamına geliyor. Bir adres de hata olmuştur tespit edilen hata Blok Research tarafından engellenmiştir.

Ethereum

Ethereum çekirdek geliştiricisi Tim Beiko için Flexpool , BTC.com ve Binance havuzları “yanlış Geth sürümü olmuştur. Madencilik var gibi görünüyor.” Beiko, geliştiricilerin “sonuncusu ile temasa geçtiğini” söylerken, sorunu bildiren ilk kişi gibi görünüyor.

Hata, kullanıcıların kripto para birimi harcadığı ancak işlemin üzerine alternatif bir zincirde yazıldığı durumlarda çifte harcama hatalarına yol açabilir.

Fakat Martin Swende en Güvenlik Kurşun Ethereum Vakfı, adı geçen o “madencilik zaten güncellenmiştir ve doğru zincir (kanon) ayrıca en kapsamlı şekilde düzeltilmiştir.”

Swende , “düzeltmeler kamuya açık bir şekilde duyurularla açıklandı” “çoğu madencinin zamanında yükseltme yaptığı sürece başarılı olduğunu – bu nedenle kanon zincirinin daha uzun süreli olduğunu” da sözlerine ekledi .

Bu arada, Polygon (önceden – Matic Network), çoğu doğrulayıcının zaten Polygon PoS (hisse kanıtı) ana ağında en son Geth/Bor sürümüne yükselttiğini söyledi. “Ekip şimdilik ağı izliyor” dediler.

 

Hata başlangıçta 24 Ağustos 2021’den önce keşfedildi ve Go Ethereum ekibi tarafından hemen paylaşıldı ve kabul edildi. Hatayı Telos EVM denetimi sırasında keşfeden ekip olan Sentnl, hatanın “yüksek önemde” olduğunu ve “acil durum düzeltme eki” talep ettiğini söyledi.

Go Ethereum geliştiricileri daha sonra 24 Ağustos’ta bir yama yayınladı, ancak yalnızca güncelleyenler için çalışıyor. Geliştiriciler bugün tekrar onayladılar:

 


 

Tüm Ethereum düğüm koşucularının Geth istemcilerini v1.10.8’e güncellemeleri önerilir.

15:23 UTC’de ETH 3.248 USD’den işlem görüyor. Bir günde %4.3 ve bir haftada %3.3 arttı.

Daha Fazla Yorum ;

 

 

 

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu