Ethereum (ETH)Ethereum Haberleri (ETH)Haberler

Ethereum Geliştiricileri Testnet’leri Kapatıyor

Ethereum Geliştirme Ekibi, Birleştirme Sürecinin Ardından Mevcut Üç Testnet Ropsten, Bakery ve Rinkeby'yi Kapatma Planlarını Açıkladı

Test ağları, deneysel amaçlar için kullanılan blok zinciri klonlarıdır. Ethereum ekosisteminde geliştiricilere uygulamaları dağıtmak ve ana ağda kullanılmadan önce hataları kontrol etmek için uygun maliyetli bir yol sunan birkaç test ağı vardır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Ancak, test ağları, artık ihtiyaç duyulmadığında periyodik olarak eski hale gelir. Birleşme, Ethereum geliştiricilerini geçmişte 3 test ağından ayrılmaya zorlayacak olaylardan biri olacak.

Birleşme, Ethereum blok zincirinin fikir birliği mekanizmasını PoW’dan PoS’a değiştireceği önemli bir gelişimsel dönüm noktasıdır. Birleşme için geçici tarih Eylül olarak belirlendi ve bundan sonra ekip yalnızca Goerli ve Sepolia mevcut iki test ağını korumayı planlıyor.

Ropsten, en eski Ethereum test ağıdır ve 2016 yılında piyasaya sürülmüştür. Özellikle, Ropsten ağı bu ayın başlarında bir test birleşmesinden geçti ve 2022’nin dördüncü çeyreğinde kapanması planlanıyor.

Bakery Testnet, birleşme sonrası bir test ortamı sağlamak amacıyla 2022’nin başlarında kuruldu ve ilk kapatılacak olan olacak.

Rinkeby test ağı 2017’den beri çalışıyor ve gelecek yıl kapanması planlanıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu