Ethereum (ETH)Kripto Para Analizleri

Ethereum Fiyat Tahminleri: 2022 ve Sonrası?

2021’in sonlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.800 $’a ulaştıktan sonra, Ethereum ( ETH ), yıla 2.200 $ civarında en düşük seviyelerle başlamak için (kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte) dünyaya geri döndü. Ancak, yazarken 3.250 dolara yakın olduğu için değeri yükselişte görünüyor. Ancak uzmanlar geleceğin ETH için ne getireceğini düşünüyor? Değeri daha ne kadar büyüyebilir? Ve bu büyümenin itici gücü ne olacak?

2022’de ETH’den ne beklenebilir?

Kripto piyasası 2022’nin başında korkunç görünse de, piyasa bir gecede kabaca 1 trilyon dolar düşerken, işler iyiye gidiyor.

Rastlantısal bir zamanlama gibi görünse de Finder, Ethereum Fiyat Tahminleri Raporu’nun bir parçası olarak, Ocak ayının ortasından sonuna kadar bir dizi finans uzmanıyla gelecekteki kripto tahminleri hakkındaki düşüncelerini paylaştı .

Medya , geleceğin ETH ve genel olarak kripto için neler getirebileceği konusunda karamsar ve kasvetli görünse de, panel ETH’nin hem kısa hem de uzun vadede değeri konusunda oldukça iyimserdi ve sonunda ortalama 6.500 dolarlık bir değer öngördü. Bu tahmin gerçekleşirse, bu yıl sonuna kadar ETH’nin değerinin kabaca %100 artacağı anlamına geliyor.

ethereum fiyat tahmini
ethereum fiyat tahmini

Hodl yapmaya istekliysen daha da iyi haberler var. Panel, 2025 yılına kadar 10.810$ ve 2030 yılına kadar 26.338$ ortalama tahminler vererek, fiyatın ileriye doğru yükselmeye devam etmesini bekliyor. Bunlar, yazının yazıldığı tarihteki fiyattan sırasıyla %233 ve %710 getiri sağlayacak.

Fiyat artışını ne yönlendirecek?

Finans dünyasındaki çoğu olayda olduğu gibi, olanlardan yalnızca sorumlu olan bir katalizörü seçmek zor. Panel, ETH fiyatını artıran bir faktörün arkasında birleşemese de, panelimizin belirttiği ana katalizörlerden biri, ETH’nin bir hisse kanıtı modeline geçişidir.

Dikkatinizi Çekebilir: Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Kripto Para Birimi Terimleri

ETH’nin 2022’de bir Proof-of-Stake modeline geçme niyetiyle, bunun gerçeğe dönüştüğünü görmemiz çok uzun sürmemeli. Bu gerçekleşirse, panelimizin büyük çoğunluğu (%79) bunun olacağını düşünüyor. ileriye dönük değeri üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Panelin çoğu, hisse kanıtının ETH’nin fiyat artışında rol oynayacağını düşünürken, %54’ü yalnızca fiyatındaki bir miktar artıştan sorumlu olacağını söylüyor. Kalan %25, ETH’nin değerini önemli ölçüde artıracağını düşünüyor.

Boğa paneli üyelerimizden biri olan NDAX CEO’su Bilal Hammoud, ETH’nin 2022’nin sonunda 10.000 $ değerinde olacağını tahmin ediyor ve ileriye dönük değerinde hisse kanıtının oynayacağı önemli rolün altını çiziyor.

“Ethereum’un son yükseltmesi deflasyonist bir varlığa dönüştü. Proof of stake, ETH’yi stake ödülleri için daha da kilitleyecek ve teorik olarak arz azalırken talep artarken fiyatın yükselmesini etkilemesi gerekir.”

ETH ile ne yapmalı?

Panelin çoğunluğunun fiyat tahminleri ve hisse ispatına geçişin ETH değerine ne yapacağına dair beklentileri ile böylesine pembe bir tablo çizdiği göz önüne alındığında, büyük bir çoğunluğun (%82) geleceğinden emin olması şaşırtıcı değil. değer. Panelin yarısından biraz fazlası (%52) satın alma zamanının geldiğini söylüyor ve %30’u elinizdekilere sıkı sıkıya tutunmanızı söylüyor.

Kısa vadede, ETH fiyatı kabaca %50 arttığından, panelin Ocak ayının ortasından sonuna kadar gerçekleştirilen ankete ilişkin tahmini şu ana kadar doğru.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu