Ethereum Haberleri (ETH)

Ethereum: Bunun Ötesine Gidebilmek Mümkün Değil

Ethereum: Bunun Ötesine Gidebilmek Mümkün Değil

Bu tür spekülasyonlara ağırlık veren Adamant Capital Kurucusu Tuur Demeester, yakın tarihli bir podcast’te Ethereum’un merkezi olmayan dünyanın bir parçası olmasa da finansal sisteme girebileceğini belirtti.

Yöneticiye göre, ulusal kurumların desteğiyle Ethereum, ülkelere CBDC yolculuklarında yardımcı olabilir . Dijital formlarda fiat para birimleri zaten mevcut olduğundan ve merkezi olmayan ethos’u takip etmeyeceklerinden, ulusların Ethereum ağını blok zincirine atlamak için kullanabileceğini savundu.

“Ethereum’ın bir ulus devlet veya bazı ulusüstü finans kurumları tarafından ortak olarak seçilmesi ve bu siyasi korumaya sahip olduğu için daha uzun bir raf ömrüne sahip olması için küçük bir şans var, ancak bu olmazsa, bence pek olası değil. 20-30 yıldan fazla yaşa ve herhangi bir başarıya sahip ol çünkü sonuçta seyreltici. Bu bir siyasi sistemdir.”

Buradaki “politik sistem”, Ethereum’un geçiş yaptığı ve analistin daha fazla Ether’e sahip olanlar için “kurallara oy haklarıyla karar vermeleri” için zenginler için inşa edildiğini düşündüğü hisse kanıtı protokolüne atıfta bulunuyor. Aslında, bununla ilgili sorunun iki yönlü olduğunu öne sürmeye devam etti.

Yeni başlayanlar için PoW, en azından teoride, her madenciye yeni bir blok oluşturma ve ödül kazanma konusunda eşit fırsat sağlar. Ancak PoS ile ödül, kişinin hissesinin değerine bağlıdır. İkinci olarak, stakerlara daha fazla Ether dağıtıldıkça Ether’in değerinin zamanla azalacağı iddia edildi.

“İş kanıtının temel yeniliğini tanımazlarsa, insanların güvenilirliğini hemen düşürür. İş kanıtı sahte olamaz. Bu yüzden çok değerli.”

Gelince defi , Demeester adında bir boşluk “Ethereum ekmek ve tereyağı,” sistemin sağlamlığı için gerçek stres testi hükümet müdahalesi ile gelecek. DeFi, yatırımcıların geleneksel yatırım araçlarıyla bağdaştırılabilirlikleri nedeniyle bu varlıklara yönelmesiyle son birkaç yıldır hareketli. Ethereum bu ekosistemde tekrarlanan adımlar atarken, çoğu kişi Bitcoin’in bunun için kendi yeteneklerini unutmaya meyillidir.

“Bence akıllı sözleşmeler, Satoshi’nin onları ana zincire koymaya çalıştığı gibi Bitcoin için her zaman yol haritasının bir parçası. Bence insanlar daha sonra daha yüksek katmanlarda kullanmanın daha iyi olduğunu anlayacaklar. Yani Lightning, Bitcoin’in üzerinde bir akıllı sözleşme katmanıdır. Bunu unutmayalım.”

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu