Ethereum Haberleri (ETH)Haberler

Ethereum Belgeseli için 1035.96 ETH toplandı

Ethereum’un gelişimiyle ilgili bir belgesel, bir kitle fonundan 1035.96 ETH topladı. Bu, bugünün fiyatlarıyla yaklaşık 1,9 milyon dolar. Filmde Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin ile röportajlar yer alacak.

Optimist adlı bir yapım şirketi, Ethereum’un gelişimi hakkında bir belgesel için 1035.96 ETH topladı; şu anda, bu yaklaşık 1,9 milyon dolar.

Yapımcılara göre, “Ethereum: The Infinite Garden”, Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin ve Ethereum Vakfı’nı yöneten Aya Miyaguchi ile röportajlar içerecek.

Film, kripto destekli blog platformu Mirror’daki NFT’ler aracılığıyla finanse edildi. Bu, Kickstarter ve Patreon gibi siteler tarafından popüler hale getirilen “katmanlı” ödül modelinin bir varyasyonudur: ne kadar çok bağış yaparsanız, sonunda film çıktığında ödülünüz o kadar büyük olur.

Bu durumda, ödüller farklı nadirlikteki kripto koleksiyonlarıdır – kripto dostu dijital sanatçı Pplpleasr’ın ortam müzisyeni Past Palms tarafından seslendirilen animasyonları. Kripto Para.

Destekçiler ayrıca, katkıda bulunan her 1 ETH için özel bir Discord sunucusuna erişim sağlayan 1.000 $ INFINITE jetonu alır. Jetonlar, ERC-20 standardı üzerine inşa edilmiştir, bu, Ethereum blok zincirinin geri kalanıyla birlikte çalışabilecekleri ve potansiyel olarak ikincil bir pazar oluşturabilecekleri anlamına gelir, ancak Optimist, “$INFINITE jetonlarının yalnızca özel Discord’a erişmek için kullanılması gerektiğini belirtti.

Açıklamada, “Bu tokenin yeniden satılmasını veya spekülasyon yapılmasını önermiyoruz” diye devam ediyor.

A16z mezunu Denis Nazarov tarafından yönetilen bir girişim olan Mirror, Medium veya Substack’e eşdeğer bir tür Web 3.0 olması amaçlandı, ancak kitle fonlaması mekanizmaları için daha fazla vızıltı yarattı. New Yorklu köşe yazarı Kyle Chayka, platformda satılan NFT’lerle bir haber bültenini finanse etti ve yazar Emily Segal, Mirror’ı yaklaşan bir romana bağlı jetonları satmak için kullandı.

İşin püf noktası, elbette, Mirror’ın Kickstarter’a hiç benzememesidir, çünkü onu beslediğiniz para Ethereum blok zincirinden akar; bir proje tamamen finanse edilmezse, kripto paranızı geri alacağınızın garantisi yoktur. Ayrıca özeldir—her hafta halka açık bir oylamadan sonra platforma katılmaya yalnızca on yeni kullanıcı davet edilir (ve bazı seçmenler diğerlerinden daha etkilidir)—böylece herkes fon katkısında bulunabilirken, yalnızca seçilmiş birkaç kişi onları yükseltebilir.

Blockchain yönü ayrıca çevresel bir etki ile birlikte gelen önemli bir enerji maliyetine neden olur. Optimist, karbon denkleştirmelerini kolaylaştıran bir site olan carbonfund.org’a bağış olarak 20.72 ETH ayırdı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu