Altcoin HaberleriEthereum (ETH)Ethereum Haberleri (ETH)FinansHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Ethereum 5.000 Dolara Ulaşabilir mi?

Ethereum 5.000 Dolara Ulaşabilir mi?

  • Ethereum’un 5.000 $ işaretine ulaşması için yaklaşık %60 yükselmesi gerekiyor, ki bu, kripto Kasım ortasında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığında neredeyse bunu yaptı.
  • Ethereum 2.0 dönüşümü yapıldığında kripto için yükseliş durumu daha da iyi olacak. Ancak rakipleri yetişirken, göçü engellemeyi göze alamaz.
  • Crypto, geçmişte dijital para birimlerini daha yükseğe gönderecek bazı katalizörlere meydan okudu, ancak oynaklık her iki yolu da kesiyor.

İki ay önce, Ethereum’un ( CRYPTO :ETH ) 5.000 dolarlık tavanı aşması kaçınılmaz görünüyordu. Popüler kripto para birimi, Kasım ayı ortasında 4.900 doların hemen altında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve momentum onun tarafındaydı. Ama olmadı.

Dijital para birimleri son haftalarda keskin bir şekilde düzeldi ve Ethereum piyasanın çoğuyla birlikte düştü . Çarşamba sabahı dijital para birimi ticareti yaklaşık 3.150 Dolar seviyesindeyken, 5.000 Dolara ulaşmak için %59 tırmanması gerekecekti. Birkaç ay önce çok ulaşılabilir ve bariz görünen bir dönüm noktası şimdi çok uzak görünüyor.

Ethereum hala oraya gidebilir. Dünyanın en değerli ikinci kripto para birimi için asla sıkıcı bir an yoktur. Yakında herhangi bir zamanda gerçekleşeceği artık önceden tahmin edilen bir sonuç değil. Ethereum’un 5.000 dolara ulaşmasının yükseliş durumunu ve bunun olmasını engelleyebilecek barikatları çözelim.

Gözler ödülde

Ethereum bayrağı kriptoya dikmedi; 2015 yazına kadar piyasaya çıkmadı. Ancak kripto blok zincirinin neler yapabileceği konusunda çıtayı yükseltti. Ethereum akıllı sözleşmeleri mümkün kıldı ve bu süreçte pazarın binlerce merkezi olmayan uygulamasının temel taşı haline geldi. Hız, bant genişliği ve maliyet açısından çevresinde daireler çizen çok sayıda daha küçük kripto para birimi var, ancak şu anda bu nişin tartışmasız en iyi köpeği olmaya devam ediyor.

Merkezi olmayan finans dünyasında protokolleri boyutlandırmak için popüler bir ölçüm, toplam değer kilitli veya TVL’dir. Ethereum’un şu anda dünya çapındaki tüm merkezi olmayan finans uygulamalarında belirli bir protokolde stake edilen varlıkların değerini temsil eden TVL’de 138 milyar doları var. Ethereum, pazarın %60’ına sahip ve TVL’si en yakın rakibinden yaklaşık sekiz kat daha büyük.

TVL’de %60 ile ilgili sorun, Ethereum’un pazar payının küçülmesidir. Daha hızlı ve daha ucuz protokollerin çoğu bunun üzerinde zemin kazanıyor ve bu, hisse ispatına geçişinin bir sonraki aşamasını bu kadar önemli kılan şey.

Ethereum şu anda , avantajları olan ancak sonuçta iş yapmayı maliyetli hale getiren ve enerji kaynaklarının çevre dostu olmayan bir şekilde tüketilmesine neden olan bir madencilik yöntemi olan iş kanıtıdır . Ethereum’da zemin kazanan rakipler, hissenin kanıtıdır ve yeni protokole geçişi (şu anda Haziran ayında gerçekleşmesi bekleniyor, ancak zaman çizelgelerinin daha önce çarpıldığını gördük) kripto para birimleri ile daha etkili bir şekilde rekabet etmesine yardımcı olacak. onun pazar payı.

Dikkatinizi Çekebilir: Singapur, Kripto Para ATM’lerini Askıya Aldı

Ethereum bu yıl 5.000 dolara ulaşırsa, muhtemelen hisse kanıtına başarılı bir geçiş gerektirecektir. Gecikmeler, daha küçük oyunculara pazar payı elde etmek için daha fazla fırsat verecek ve akıllı sözleşme devriminde artık bariz öncü at değilse, Ethereum yükseliş durumunu haklı çıkarmak daha zor olacaktır.

Doğal olarak, Ethereum’un kendisi kripto piyasasının vahşi fiyat dalgalanmalarına karşı bağışık değildir. En değerli 15 kripto tokeninden 2’si hariç tümü geçen ay keskin bir düşüş yaşadı. Kriptonun büyüme stoklarından koptuğu bir zaman vardı, ancak her iki piyasa da Kasım ayından beri zayıf. Enflasyon başını kaldırdığında kripto para birimleri bazen daha da yükselirdi, ancak bu bugünlerde bir yükseliş katalizörü olmadı.

Tarih, yedi yıldan az ticarette Ethereum’a nazik davrandı ve dipten satın almak geçmişte akıllıca bir karardı. Ancak, kullanım durumlarını yığan rakip mezhepler ve Ethereum 2.0 geçişinin kritik aşamasına doğru giden belirsizlikler ile, geçen yıl olduğu gibi altın çocuk değil. Şüphe kötü bir şey değil ve eğer bir şey olursa, Ethereum yatırımcılarına 2022’de hedeflerini gerçekleştirebilirse daha yükseğe tırmanmaları için bir endişe duvarı veriyor.

Bu yıl 5.000$’a ulaşmak yakındır ve bu, bugünün başlangıç ​​çizgisinden yaklaşık %60’lık muhteşem bir getiri olacaktır. Riskler de yüksek, ancak kripto yatırımcıları, dijital para birimlerinin değişken dünyasını satın aldıkları anda içeri girmeyi biliyorlar.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu