Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerNFT Haberleri

ETH Arzını Azaltmak için Hatıra NFT’leri Aldı

EIP-1559, belirteçleri “yakarak” ETH arzını azaltacaktır. Karmaşık olan bu değişim çok fazla zaman ve enerji gerektiriyordu. Bir grup ise teşekkür etmek için NFT satıyor.

Ethereum blok zincirinde kamu mallarının yaratılmasını ve bakımını teşvik etmek için bir proje ve yayın olan Stateful Works, merakla beklenen bir ağ yükseltmesinin hatıra niteliğindeki değiştirilemez belirteçlerini ( NFT’ler) açıkladı . NFT’ler , bu durumda hareketli görüntüler olmak üzere bir varlığın sahipliğini veren dijital belirteçlerdir.

Tasarımcı _kitteh tarafından hazırlanan 1559 NFT‘lerin her biri 0,1559‘a satılıyor (biri en az 15,59 ETH‘ye gidiyor) ve “EIP-1559‘u teslim eden insanlar için sonsuza kadar bir destek gösterisi olarak hareket edecek.” Buna Ethereum İyileştirme Önerisini yazan kişiler, yazılımlarını değiştiren müşteri ekipleri ve zincirleme etkileri araştıran araştırmacılar dahildir.

EIP-1559’un, Londra hard fork‘u olarak bilinen yaklaşan ağ yükseltmesiyle yürürlüğe girmesi planlanıyor. En temelde, EIP-1559, Ethereum kullanıcıları için işlem ücretlerini daha şeffaf hale getirir (ve hatta onları biraz düşürmesi gerekir). Daha da önemlisi, bu ücretleri alır ve erişilemeyen bir cüzdana göndererek “yakar”. Sonuç olarak, her Ethereum ağ işlemi, varlık üzerinde bir miktar deflasyonist baskı yaratarak (fiyatın yükselmesine yardımcı olabilir) ETH miktarını düşürür.

Neden bir kod değişikliğini anmak için bir NFT satın almak isteyebileceğini merak ediyorsanız, bunun nedeni, bu değişikliği yapan kişilerin yaptıkları iş için doğrudan ödeme almamalarıdır.

“NFT’nin asıl amacı, bunun üzerinde çalışan herkese bir tür ‘teşekkür’ sağlamaktı, çünkü çoğu Ethereum üzerindeki çalışmaları için açıkça ödenirken, protokol üzerinde çalışan insanların gerçekten mekanizmaları yok. ” Tim Beiko, meslektaşı Trent Van Epps bugünün yardımcı bir Ethereum Vakfı geliştiricisi.

Bunun nedeni, herkese fayda sağlayan, ancak bireylerin onlara ödeme yapması veya katkıda bulunması için teşviklerden yoksun olan kamu mallarının yaratılması ve sürdürülmesiyle ilgili bir sorundur. Müşteri ekipleri genellikle bağışlara ve hibelere güvenir, dışarıdan danışmanlık yapar veya başka yazılımlar satar. Bu arada araştırmacılar bağımsız olabilir veya bir şirkete, risk sermayesi şirketine veya kar amacı gütmeyen kuruluşa bağlı olabilir.

O halde NFT’ler, insanları ayak işlerini yapmaya devam etmeye teşvik edecek. Katkıda bulunanlar için gelirlerin payları %1 ile %14 arasında değişmektedir. Örneğin, çekirdek geliştiricilerle ağ yükseltmelerini koordine eden Beiko, gelirlerin %6’sını alacak. NFT tasarımcısı %2 alacak.

Beiko “her parti EIP gelişimi içine koymuştu zaman ve çaba miktarına göre”

Herkes katkı almıyor. En önemlisi, EIP-1559 yazan Vitalik Buterin gelir almayı reddetti. Ethereum Vakfı’ndan fon alan Go-Ethereum istemcisinin arkasındaki ekip de yer almıyor.

Yayınlandığı gibi, proje 71 ETH’nin (139.000 $) üzerinde yükseldi. 1559 Supporter Serisi NFT’ler, hepsi satılana kadar satışta kalacak, tek 1559 Patron NFT ise 15.59 (30.300 $) rezerv fiyatı karşılandıktan sonra 155.9 saatlik bir açık artırmaya girecek.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu