Altcoin HaberleriEthereum (ETH)Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para Haberleri

“ETH 2.0” Yeni Ethereum Yol Haritasında Yeniden Markalandı

“ETH 2.0” Yeni Ethereum Yol Haritasında Yeniden Markalandı

ETH 1.0 Ve ETH 2.0’In Kullanımdan Kaldırılması

Şirket, duyuruyu bir blog yazısı aracılığıyla 2021’in sonundan bu yana “ETH 1.0” ve “ETH 2.0” terimlerinin şirket içinde kullanımdan kaldırıldığını duyurdu. Bunun yerine duyuruda “yürütme katmanı” ve “uzlaşma katmanı” terimlerinin kullanılmaya başlandığı belirtildi. Ethereum yolculuğunun bu iki farklı aşamasına atıfta bulunmak için kullanılır. Kısacası, yeniden markalama, her aşamaya daha fazla açıklık sağlamak ve kötü niyetli ajanların yararlanabileceği terminoloji üzerindeki karışıklığı önlemek için yapıldı.

“ETH 2.0” yol haritasının tam olarak tamamlanması birkaç yıl alacağından, diğer birçok iş kanıtı araştırma girişimi yeniden canlandırıldı. Şirket, yıllar sonra karmaşık, belirsiz bir ölçeklendirme çözümünü beklemek yerine, parçalı yürütme yerine toplamalar yoluyla ölçeklendirmeye odaklanmaya karar verdi.

Dikkatinizi Çekebilir: Goldman Sachs CEO’su Kripto Para Birimlerinin “Olduğunu” Kabul Ediyor

Yeniden Markalamanın Arkasındaki Nedenler

Duyuru, öncelikle yeni Ethereum kullanıcıları için bozuk bir zihinsel model oluşturmaktan kaçınmak için “ETH 2.0” markasından uzaklaşmanın arkasındaki nedeni ele aldı . ETH 1.0’ın ETH 2.0 veya ETH 1.0’ın varlığı sona ermeden önce geldiğine dair sezgisel fikir, ETH 2.0 harekete geçtiğinde doğası gereği yanlıştır. Artı, Ethereum için gelişen yol haritası, markalaşma ve kelime seçimi yoluyla daha doğru ve kapsayıcı bir temsil gerektirir. Ek olarak, yeniden markalama, kullanıcılara ETH’lerini ETH 2 jetonları ve benzer şemalarla değiştirmelerini söyleyerek “ETH 2.0” yanlış adlandırmasından yararlanmaya çalışan dolandırıcıları da önlemek içindir. Son olarak, Beacon Chain üzerinde stake edilen ETH’yi ETH2 ticker ile yanlış temsil eden stake etme operatörleri, bu terminolojilerin hurdaya çıkarılmasından daha fazla netlik kazanacaktır.

Birleştirme Kolektif “Ethereum” Blockchain Yaratacak

Eski “ETH 1.0”, yürütme katmanı olarak yeniden adlandırılacak ve Ethereum olarak var olan Proof-of-Work blok zincirine atıfta bulunacaktır . Yaklaşan Proof-of-Stake Beacon Chain, iki blok zinciri birleştirildikten sonra konsensüs sürecini geçecek ve artık “ETH 2.0” değil, konsensüs katmanı olarak anılacaktır. Bu “birleştirme”, mevcut PoW zincirini PoS zinciriyle birleştirmede kritik olacak ve geçici olarak Haziran 2022’de planlanıyor. Birleştirme başarılı olduğunda, tüm toplu blok zinciri “Ethereum” olarak bilinecek.

Doğrulayıcılar, bir PoS konsensüs sistemine geçerek, yeni işlemleri doğrulamak için fonlarını ağ üzerinde stake edebilecek, böylece daha fazla ölçeklenebilirlik ve daha düşük işlem maliyetleri sağlayabilecekler.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu