HaberlerKripto Para Haberleri

Estonya, kripto para şirketlerinin kayıt şartlarını sıkılaştırıyor

Estonya, kripto para birimi şirketlerini Estonya lisansıyla kaydettirme gereksinimlerini sıkılaştıracak bir dizi yeni kara para aklama karşıtı düzenlemeyi uygulamaya hazırlanıyor.

15 Mart Salı günü, Estonya’da kara para aklama ve terörün finansmanını önlemeye yönelik tedbirlerin güçlendirilmesine ilişkin yasada yapılan değişiklikler yürürlüğe girdi. Güncelleme, dijital varlık platformları için Estonya düzenleyici rejimini genel AB kurallarından bile daha katı hale getirecek.

Estonya Maliye Bakanı Keit Pentus-Rosimannus, yetkililerin şirketlerin kripto alanına katılmasını zorlaştırmayı planladığını söyledi. Finans departmanı başkanına göre, 2017 yılında kabul edilen kripto para birimi şirketlerini kaydetme prosedürleri kusurluydu ve çoğu başka ülkelerde bulunan yüzlerce işletmenin Estonya’da lisans almasına izin verdi.

Değişikliklerin yürürlüğe girmesiyle birlikte, dijital cüzdan ve çevrimiçi değişim hizmetleri sunan kuruluşların asgari 100.000 € sermaye gereksinimini karşılaması gerekecek ve saklama hizmeti vermeyi planlayanların en az 250.000 € hisse sermayesine sahip olması gerekecek.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin Fiyat Hareketini Tahmin Eden Yeni Model

Yeni mevzuat, daha yüksek kayıt ücretleri, daha sıkı durum tespiti gereklilikleri ve düzenleyici gözetim getiriyor. Buna ek olarak, kripto para birimi şirketlerinden, daha önce gerekli olmayan, ülkedeki altyapının bir kısmının fiziksel varlığını sağlamaları istenecek.

Son zamanlarda Birleşik Krallık’ta, Mali Davranış Otoritesinin (FCA) talebi üzerine, yasadışı ilan edildi ve tüm kriptomatların çalışmalarını durdurdu.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu