Altcoin HaberleriEOS (EOS)Haberler

EOS Topluluğu, Pomelo Bağışlarının Yeni Sezonuyla Block.One Saga’dan Altcoin Devam Ediyor: Son Dakika Haberleri

EOS Topluluğu, Pomelo Bağışlarının Yeni Sezonuyla Block.One Saga'dan Altcoin Devam Ediyor: Son Dakika Haberleri

EOS projesi, Block.One ile uzun süredir devam eden anlaşmazlığının ardından, Pomelo Grants topluluk fonu girişiminin ikinci sezonunu başlatarak, iyi ve gerçekten doğru yolda olduğunu gösterdi.

 

Pomelo Grants, EOS Network Foundation’dan ve diğer ortaklardan, tüm topluluğa bir şekilde fayda sağlamayı vaat eden projelere hibe dağıtmayı amaçlayan bir girişimdir. İlk olarak Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin tarafından tasarlanan ve taahhüt edilen fonları demokratik bir toplulukta dağıtmanın en adil yolu olduğu söylenen “kuadratik finansman” olarak bilinen özel bir algoritmaya dayanır.

 

EOS tamamen toplulukla ilgilidir ve muhtemelen hala devam etmesinin tek nedeni budur. 2017’de bir ICO’da 4.362 milyar dolar topladıktan sonra Ethereum katili olarak faturalandırıldığında, EOS projesi bu beklentileri karşılayamadı ve kullanıcılar sürekli olarak sözlerini yerine getirmediğinden şikayet etti. Bu başarısızlıkların suçu, projenin baş geliştiricisi B1’in ayaklarına atıldı ve uzun bir mücadelenin ardından topluluk liderliğindeki ENF, geçen yılın sonunda EOS’un kontrolünü nihayet geri almayı başardı.

 

O zamandan beri ENF, Pomelo gibi yeni girişimleri başarılı bir şekilde başlatırken, proje için yeni fonlar sağlayarak önceki dört yılda kaybettiği zemini telafi etmek için hiç zaman kaybetmedi. Pomelo Hibelerinin ilk sezonu Aralık ayında kapandı ve eşleştirme havuzundan 500.000 ABD Doları, benzersiz ikinci dereceden finansman mekanizması tarafından belirlendiği üzere, destek seviyelerine göre 76 kamu yararına çalışan EOS projesine dağıtıldı.

 

Bu projelerden bazıları, katkılarda 29.454,62 $ ve ardından eşleştirme havuzundan ek olarak 19.654 $ toplamayı başaran, EOS için kriptografi tabanlı bir tanımlama uygulaması olan Port’u içeriyor. Bir başka başarılı proje, topluluktaki geniş destek tabanı nedeniyle 200’den fazla katılımcıdan 2.935 dolar ve eşleştirme havuzundan 26.900 dolar daha toplayan EOS NFT Standard’dı.

Pomelo Grants’in ikinci sezonu, teklif edilen 888.888.888 $’lık daha da büyük bir eşleştirme havuzuyla daha da kamu yararına projelere ilham vermeyi vaat ediyor; bu, Çin’in ejderha yılı olmasıyla aynı zamana denk gelen oldukça sembolik bir miktar. Hibe başvuruları, EOS topluluğuna fayda sağlayabileceğini düşündükleri bir fikri olan herkese açıktır.

Dikkatinizi Çekebilir: Google Cloud, Kripto Madenciliği Kötü Amaçlı Yazılımına Yönelik Sanal Makine Tehdit Algılama Hizmetini Başlattı: Son Dakika Haberleri

Pomelo Grants İkinci Sezonu Mart başında başlayacak ve yaklaşık üç hafta sürecek, bu nedenle topluluğun onaylayacağı iyi fikirler bulmak için hala bolca zaman var.

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu