HaberlerKripto Para HaberleriNFT Haberleri

ENO’nun NFT’leri 17 Aralık’a kadar OpenSea Marketplace’te Her Biri 500.000 € Rekor Fiyatla Teklif Alıyor

Ely Castro ile işbirliği içinde “El Marques de Griñon”un eşsiz şarap koleksiyonunu satın alma hakkı için dünyanın ilk ENO şarap jetonunun OpenSea NFT pazarında bir müzayede düzenlendi. Açık artırma, 6 Aralık’ta başlayıp 17 Aralık 2021’de sona eren 2 hafta boyunca yapıldı.

NFT by Eno’nun son alıcıları, tohumdan şarap kadehine kadar her bir Lüks şişenin yolculuğu hakkında güvenli bir şekilde toplanmış ve dijital olarak depolanmış bilgilerin yanı sıra iki benzersiz somut sanat eseri alacaklar. Her şeyden önce, Pago Dominio de Valdepusa’nın en iyi arazilerinde seçilen, Leonardo da Vinci’nin oval fıçılarında fermente edilen ve daha sonra tek bir zanaatkar frangı meşe fıçısında yıllandırılan birkaç asmadan bir şarap şişesi olacak. Alıcının alacağı bir diğer özel ürün ise özel olarak tasarlanmış bir mücevher şişesidir. Avrupa’nın ilk on kuyumcusundan biri olan Ely Castro, bu şişeleri süslemek için kaliteli ve değerli taşlardan oluşan benzersiz bir tasarım mücevher yarattı. Sonuç olarak, tamamladığı ve zenginleştirdiği şarap kadar eşsiz ve tekrarı olmayan bir parçadır.

Eno Somm’un CEO’su Mark Flores’in belirttiği gibi, proje şu anda WOFA (Arjantin Şarapları) ile en tanınmış 9 üzüm bağıyla ortak olmak ve bu nedenle şaraplarını tokenize etmek ve yeni bir özel ve lüks NFT partisi sunmak için çalışıyor.

ENO token nedir?

ENO, yeni veri teknolojilerinde şarap kültürünün tarihini koruyarak, yeni dijital şarap devrimi ile şarap yapımı geleneğini korumaya yardımcı olmak için blok zinciri kullanan ilk şarap kripto para birimidir. Amacı, dünyanın ilk merkezi olmayan şarap hareketini inşa etmenin yanı sıra, dünyadaki tüm yetiştiricileri, üzüm bağlarını, ihracatçıları, ithalatçıları, tüketicileri, otelleri, şarap garsonlarını ve kripto kullanıcılarını şarap kültürünü birbirine bağlamak ve yaymak için bir araya getirmektir.

Bunun dışında ENO, yeni şarapların (Token) sürecini, kalitesini, satışını, istisnai ve özel şişelerin değerini (NFT’ler) ve yalnızca ENO’nun bir araya getirebileceği benzersiz ve çeşitli deneyimler (NTT) sağlamak için blok zinciri teknolojisini kullanır. ENO kullanılarak, kârın bir kısmı şarapla ilgili hayır kurumlarına bağışlanmakta, şarap ekosisteminin en çok ihtiyaç duyulan yerde büyümesine ve tüm toplumu güçlendirmesine yardımcı olmaktadır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu