HaberlerNFT Haberleri

En Çok Satan 5 NFT Koleksiyonu

En Çok Satan 5 NFT Koleksiyonu NFT'ler Kripto Piyasasında Trend Haline Geldi.

Değiştirilemez tokenler, 2020’de kripto para piyasasında bir trend haline geldi. 2021’de NFT satışları 25 milyar dolara yükseldi, 2022’de trend devam ediyor. Sanatçılar, yatırımcılar ve koleksiyoncular, estetik ve duygusal olarak kazanmak, rezonansa girmek için gelişmekte olan Web3 alanına akın ediyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Hemen hemen her dijital ürün NFT ile satılabilir. Aynı prensibe göre oluşturulan objeler bir araya getirilerek koleksiyonlar oluşturulur. Resimler, memler, müzik dosyaları ve çok daha fazlası olabilir. Her jetonun değeri, nadirliğine göre belirlenir.

NFT’lerin (meta veri) belirli nitelikleri akıllı sözleşmede veya ticaret platformunda görüntülenebilir. Her özelliğin karşısında, koleksiyondaki diğer öğelerle eşleşme yüzdesi bulunur. Değer ne kadar düşükse, parti o kadar değerlidir. NFT tarihinin en pahalı dijital nesnesi The Merge, 2021’de 91,8 milyon dolara satıldı.

2022’de, piyasa performansındaki genel düşüşün arka planında, karşılıksız token satışları azaldı. NonFungible’a göre, Ocak-Mayıs döneminde haftalık işlem hacmi %77,85 düştü (142,26 milyon dolardan 31,51 milyon dolara). Satış sayısı ise 164.06 binden 24.65 bine geriledi.

En Çok Satan 5 NFT Koleksiyonu, Çok Satan, NFT, Koleksiyonu, NFT Koleksiyonu, NFT Koleksiyonları, En Çok Satan NFT, En Çok Satan NFT'ler, En çok satılan nftler, en çok satan nft koleksiyonları
En Çok Satan 5 NFT Koleksiyonu

Mayıs ayının ikinci haftasında en çok satılan koleksiyon Bored Ape Yacht Club’ın canı sıkılan maymunları oldu. 7 gün içinde, yatırımcılar 806 tahsil edilebilir kartı 46.28 milyon dolara kullandılar.

Haftanın en büyük anlaşması 15 Mayıs’ta gerçekleşti. Bored Ape #7265, 200 ETH’ye (403.48 bin $) satıldı. Bu, nesnenin işlem geçmişindeki 4. işlemdir. Denizcinin beyaz şapkasındaki karakter toplam 516.000$ işlem topladı.Genel olarak, canı sıkılan maymunların toplanması işlem hacmini 3.65 milyar$’a çıkardı.

Sıralamada ikinci sırada ise Otherside için Otherdeed yer alıyor. Mayıs ayının ikinci haftasında, Otherside metaverse’indeki 2.941 adet sanal arazi 40.45 milyon dolara satıldı. Koleksiyonun en pahalı eseri olan Otherside #10646, 18 Mayıs’ta 160 ETH (326.92 bin dolar) karşılığında satın alındı. Tüm zamanlar için dijital eserlerle yapılan toplam işlem hacmi 1,05 milyar dolara yükseldi.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin analizi: 30.000$ için mücadeleye devam ediyor

Azuki’nin anime avatarları koleksiyonu ilk üçü kapatıyor. Son 7 gün içinde, sanal bahçeye erişimi olan kartlar 3348 kez satın alındı. Haftanın en pahalı eseri olan Azuki #5909, yeni sahibine 250 ETH’ye (519.69 bin $) mal oldu. Yedi günlük işlem hacmi 33.57 milyon $ olarak gerçekleşti ve toplam 815,5 milyon $’a yükseldi.

Haftanın en çok satan 5 koleksiyonunda ayrıca şunlar yer aldı:

  • Meebitler (28,01 $).
  • CryptoPunks (12.47 milyon dolar).

Hatırlayın: Daha önce Coinfili.com, Mayıs 2022’de en büyük, büyük harf kullanımına sahip kripto para ekosistemleri hakkında bilgi grafikleri yayınladı.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu