Altcoin HaberleriDogecoin (DOGE)HaberlerKripto Para Haberleri

Elon Musk’ın Starlink’i Dogecoin’i Nasıl Durdurulamaz Yapabilir?

  • Kripto savunucuları, memecoin için ne kadar önemli olduğunu tarttı.
  • Yeni yıl, DOGE için de çok şey vaat ediyor.

Yakın zamanda eski durumuna getirilen Dogecoin Vakfı, Dogecoin’in topluluk odaklı ve açık kaynaklı bir proje olduğunu daha çok yansıttığı için yol haritasına tercih ettiği bir terim olan bir iz haritası yayınladı. Belgedeki çarpıcı bir öğe, Dogecoin blok zinciri ortaklığını Elon Musk‘un dünya dışı internet hizmeti Starlink ile uzak konumlarda Dogecoin işlemlerini etkinleştirmek için görecek olan önerilen bir projedir.

Uygun bir şekilde RadioDoge (uzak konumlar için Starlink + Radyo düğümleri) olarak adlandırılan projenin, Dogecoin Vakfı’na göre şekillendiği için kilidinin açılması bekleniyor.

Dogecoin (DOGE) ile Starlink işbirliği çok büyük olurdu

Haber, Dogecoin topluluğunda biraz heyecan yarattı. Kripto para birimi YouTuber ve sadık Dogecoin destekçisi Matt Wallace’a göre, entegrasyon esasen Dogecoin’i “durdurulamaz” hale getirebilir.

Starlink, SpaceX’in uydu takımyıldızı tarafından desteklenen internet hizmetidir. Imperial College London’da öğretim görevlisi olan Arthur Gervais tarafından bu yılın başlarında yapılan araştırmaya göre, Starlink, Dogecoin madencilerinin ağın işlem hacmini birkaç büyüklük sırasına göre ölçeklendirmesine yardımcı olma potansiyeline sahip . Araştırma, fiber optik tarafından sağlanan internet hizmetiyle Londra ve Singapur arasındaki tahmini gidiş-dönüş süresinin (RTT) 159 ms iken Starlink’te 108 ms olduğunu belirtiyor.

Gervais, “Madenciler özel bir Starlink aktarma ağına dahil olurlarsa, Dogecoin işlem hacmini büyüklük sıralarına göre çok iyi ölçekleyebilir” diye yazdı. “Madenciler arasında blok zinciri eşler arası verilerini yaymak için bir ağ olarak Starlink’i kullanmak, güvenliğini bozmadan mevcut blok zinciri verimini önemli ölçüde hızlandırmaya eşit derecede yardımcı olacaktır.”

Dikkatinizi Çekebilir: Dogecoin’i kuran adam, tüm ekosisteme bir saldırı başlattı

Gervais’in önerisi, bu son gelişmeyle teste tabi tutulabilir.

202’de dikkat edilmesi gereken diğer umut verici Dogecoin gelişmeleri 2
2021, Dogecoin için çok heyecan verici bir yıldı. Ağın yerel tokeni DOGE’nin fiyatı yaklaşık %3.730 arttı. Şu anda tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 0.75$’dan yaklaşık %75 düşüşle 0.16$’dan işlem görüyor.

Dogecoin USD Grafiği
Dogecoin USD Grafiği

Ne olursa olsun, piyasa katılımcıları, çeşitli nedenlerle 2022’ye başlayacak olan mem parası için heyecanlılar. Milyarder, köpek temalı madalyonun sadık bir destekçisi olduğundan ve ilerlemesini görmeye kendini adamış olduğundan , bu nedenlerin birçoğu Elon Musk’a bağlı . Bunlardan biri, DOGE ile finanse edilen ve Mayıs 2022’de fırlatılması planlanan SpaceX Falcon X görevi. Bir diğeri, Tesla’nın, muhtemelen Q1 2022’de piyasaya sürülecek olan ürünleri için DOGE’yi kabul etme planı.

Dogecoin Foundation iz haritasında da birkaç proje, Dogecoin’in şimdiden gelecek vaat eden blok zinciri altyapısına iyileştirmeler getirecek.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu