Altcoin HaberleriElon Musk HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Elon Musk’ın sahte tokenleri Elona endüstrisinde ortaya çıktı

Elon Musk'ın sahte tokenleri Elona endüstrisinde ortaya çıktı

Kripto alanı, Time’ın Yılın Kişisi’nin kadın versiyonunun ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın ortaya çıkmasıyla ilişkili Elona tokenleriyle dolup taştıktan sonra, PeckShield alarmı çaldı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

İlk olarak, annesi May Musk tarafından fark edilen Elon Musk’ın “dişi versiyonu”nun bir fotoğrafı Twitter’da dolaşmaya başladı.

Hesabı Elon Musk olarak yeniden adlandırdıktan sonra, çeşitli ağlarda bu ada sahip 30’dan fazla token ortaya çıktı. Blockchain güvenlik firması PeckShield, oluşturulan tokenlerin yarısını yem olarak etiketledi.

Elon Musk'ın sahte tokenleri Elona endüstrisinde ortaya çıktı
Elon Musk’ın sahte tokenleri Elona endüstrisinde ortaya çıktı

Dolandırıcılar, memin artan popülaritesini, geliştiricilerin kullanıcıların cüzdanlarından para çekmelerine veya uygun gördükleri şekilde yönetmelerine izin veren çeşitli arka kapılarla sözleşmeler oluşturmak için kullandı.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin Fiyat Düzeltmesi Ne Zaman Sona Erecek? Analist Yanıtladı

Siber güvenlik şirketi PeckShield, daha önce sahte olmayan çeşitli meme paralarından bahsettiği ve kullanıcıların ona güvendiği için Musk’ın duruma yanıt vermesi gerektiğini düşündü.

Bu arada becerikli dolandırıcılar, akıllı sözleşmelerinin adlarına çeşitli ad varyasyonları ekledi: ELONASHIBA, ELONANFT ve ELONADOG.

Dolandırıcılar, dolandırıcılık projelerini desteklemek için genellikle popüler token adlarını kullanır. Kullanıcı fonlarını çalmanın en yaygın yöntemi, rugpull stratejisini kullanmaktır: kullanıcılara madeni para veya jeton satmak, bu da varlığın piyasadaki değerini artırır ve ardından fonları geliştiricinin sahip olduğu bir yedek cüzdana çekmek.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu