Elon Musk HaberleriHaberler

Elon Musk, Twitter’i Satın Alıyor, Onay Verildi

Twitter Yönetim Kurulu, milyarder ve Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk tarafından önerilen 44 milyar dolarlık habercinin satışını hissedarlarına tavsiye etmeye karar verdi.

Musk ve Twitter

Elon Musk, Twitter’ı satın alma niyetini, haberciyi bir ifade özgürlüğü yeri yapmak istediği gerçeğiyle açıkladı.

Twitter’ı satın alma müzakerelerinin başlangıcında Musk, uzaktan çalışma konusundaki tutumunu net bir şekilde ortaya koydu. İşyerinde çalışması gerekeceği ve uzaktan çalışmanın ancak bazı istisnai durumlarda mümkün olacağı konusunda habercinin çalışanlarını uyardı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Twitter’ın yönetim kurulu bugün oybirliğiyle Elon Musk’ın mesajlaşma uygulamasını 44 milyar dolar karşılığında satın almasını onayladı.

Geçen hafta Musk, Twitter çalışanlarıyla düzenli bir oturum sırasında haberciyi edinme niyetini doğruladı. O sırada Twitter hisseleri Musk’ın belirttiği fiyatın çok altında işlem görüyordu ve bu da dolaylı olarak tüccarların anlaşmanın başarıyla tamamlanmasından şüphe duyduğunu gösteriyordu.

Bugün Katar Ekonomik Forumu’nu ziyaret eden Elon Musk, anlaşmaya varmak için atılan adımlardan birinin elçi kurulundan onay alınması olduğunu söyledi.

Borsada Twitter Inc. hisseleri kurulun kararından bu yana önemli ölçüde değişmedi ve Musk’ın önerdiği hisse başına 54.20$’ın oldukça altında, hisse başına 38.75$’dan işlem görüyor. Habercinin hisselerinin belirtilen değerine bu yılın Nisan ayında, Musk’ın Twitter’ı satın alma niyetini açıklamasının hemen ardından ulaşılmıştı.

Dogecoin - DOGEUSD, Elon Musk, Twitter'i Satın Alıyor, Onay Verildi, ELON, TWITTER, MUSK
Dogecoin – DOGEUSD

Böylece işlem tamamlandığında şirket hissedarları, sahip oldukları her hisse için 15,45$ ve %39 kazanç elde edecekler.

Dogecoin (DOGE) mem-coin sahipleri, anlaşmanın onaylandığı haberine çok daha mutlu tepki verdi. Değeri %12 arttı. Daha önce Musk, kripto para birimini haberciye entegre edeceğini defalarca belirtmişti.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu