Haberler

Elon Musk, ‘The B Word’ Konferansında Jack Dorsey ile Bitcoin Konuşacak

Geçen ay, Kripto İnovasyon Konseyi, Bitcoin ile daha fazla kuruma katılmayı amaçlayan “B Word” adlı bir konferans duyurdu.

Elon Musk kadroya eklendi.

Jack Dorsey, Cathie Wood, Adam Back ve daha fazlasına katılacak.

Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin müjdesini yaymayı ve kripto para biriminin çevresel etkisi hakkındaki bazı endişeleri ortadan kaldırmayı amaçlayan çevrimiçi bir konferans olan ‘The B Word’ programına katıldı.

‘The B Word’, kendisini “kriptonun dönüşüm vaadini gösterme ve faydalarını politika yapıcılara, düzenleyicilere ve dünyadaki insanlara iletme misyonuna sahip kripto endüstrisi liderlerinin küresel bir ittifakı” olarak tanımlayan Crypto Council for Innovation tarafından düzenleniyor. ”

Üyeler arasında Fidelity, Coinbase, Square ve VC firması Paradigm yer alıyor. Square CEO’su ve uzun süredir Bitcoin hayranı olan Jack Dorsey, şimdiden bir “B Word” konuşmacısı olarak ilan edildi.

Musk, geçen ay Dorsey ile bir Twitter alışverişinde konferansa katılmayı gayri resmi olarak kabul etti – bugün Crypto Council for Innovation’dan yapılan duyuru, kötü şöhretli yöneticinin gerçekten konuşmayı kabul ettiğinin ilk işareti.

Dorsey ve Musk’ın Bitcoin hakkındaki görüşleri biraz çelişkili. Dorsey, Bitcoin’e olan coşkusu konusunda özür dilemezken Musk, blok zincirinin aşırı enerji tüketimiyle ilgili endişelerini dile getirdi. Tesla , Şubat ayında alımlar için Bitcoin’i kabul etmeye başlayacağını duyurdu , ancak Mayıs ayında vazgeçti. Musk, “Kripto para pek çok düzeyde iyi bir fikir ve umut verici bir geleceği olduğuna inanıyoruz, ancak bunun çevreye büyük bir maliyeti olamaz” diye yazdı Musk.

Dorsey gibi gerçek inananlar, uzun zamandır iş kanıtı kripto madenciliğinin çevresel etkisini küçümsemenin bir yolunu aradılar . Dünya Günü için Square ve ARK Invest, Bitcoin’i “yenilenebilir kaynaklar ve depolama için ideal bir tamamlayıcı teknoloji” olarak çerçeveleyen bir kağıt yayınladı; Gazetenin vardığı sonuçlar geniş çapta tartışıldı.

Konferans 21 Temmuz Çarşamba gününe ayarlandı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu