Altcoin HaberleriDogecoin (DOGE)Elon Musk HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Elon Musk, Tesla’nın Dogecoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Ettiğini Onayladı

Elon Musk, Tesla'nın Dogecoin'i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Ettiğini Onayladı

Amerikan elektrikli araç üreticisi Tesla, ödeme yöntemi olarak Dogecoin’i ekledi.

Elon Musk , Tesla’yı Dogecoin ile satın alabileceğinizi doğruladı.

“Tesla ürünleri Dogecoin ile satın alınabilir.”

Tesla yazıyor :

“Tesla Shop’ta Dogecoin kullanarak satın almak için bir “Dogecoin cüzdanına” ihtiyacınız olacak. Dogecoin ile ödeme yaparken, Dogecoin’i transfer etmek üzere Dogecoin cüzdanınıza bağlanmanız için ödeme sayfasında Tesla Dogecoin cüzdan “adresi” hem alfanümerik kod hem de QR kod formunda görüntülenecektir. Dogecoin’in Tesla’nın Dogecoin cüzdanına doğru bir şekilde aktarılmasını sağlamak alıcının sorumluluğundadır.”

Tesla ayrıca, tüm uygun Tesla ürünlerinin Dogecoin’de açıkça fiyatlandırılacağını yazıyor. Bu fiyata geçerli vergiler dahildir.

Tesla, ödeme yöntemi olarak yalnızca Dogecoin’i kabul ettiklerini de onaylıyor.

“Tesla sadece Dogecoin’i kabul ediyor. Tesla, diğer dijital varlıkları alamaz veya tespit edemez. Satın alma işleminizi Dogecoin ile yaptığınızdan emin olun. Başka herhangi bir dijital varlığın gönderilmesi, varlıkların kaybolmasına veya yok olmasına neden olabilir. Tesla’ya gönderilen Dogecoin dışı dijital varlıklar, alıcıya iade edilmeyecektir.”

Tesla CEO’su Elon Musk, Aralık ayı ortasında Dogecoin’in ödemeler için Bitcoin’den daha uygun olduğunu belirtti. Elon Musk , Tesla’nın Dogecoin’i ticari mal olarak kabul ettiğini Aralık ayında doğruladı .

Musk, birkaç kez DOGE’yi desteklediğini söyledi. Twitter’daki mesajları sayesinde, madeni paranın değeri 25 milyar dolara yükseldi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

3 Yorum

    1. Evet deniz hanım sadece dogecoin ile ödeme yöntemi var sitesine girip bakarsanız görürsünüz ödeme yöntemlerini

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu