Editörün SeçtikleriHaberlerKripto Para Haberleri

Elon Musk, SpaceX’in Bitcoin Satın Aldığını ve Satmadığını, Şahsi Olarakta Ethereum ve Dogecoin Sahibi Olduğunu Söyledi

Elon Musk, Bitcoin‘i tanıtmayı amaçlayan bir konferans olan ‘The B Word‘de konuşmacılar arasındaydı.

Jack Dorsey ve Cathie Wood da katıldı.

‘The B Word’ adlı çevrimiçi bir konferansta konuşan Elon Musk, havacılık teknolojisi şirketi SpaceX‘in Bitcoin’e yatırım yaptığını söyledi.

” Bitcoin’e sahibim , Tesla‘da Bitcoin’e Sahip, SpaceX Bitcoin’e sahip” dedi ve bizzat elimde Ethereum ve Dogecoin’e de sahip olduğunu açıkladı.

The B Word’ün resmi web sitesine göre, konferans “kurumların Bitcoin’i nasıl benimseyebileceğini ve hepimizin ağı nasıl destekleyebileceğini açıklamayı amaçlıyor.”

Alana yatırım yapan bir grup finansal hizmet şirketi olan Crypto Council for Innovation tarafından düzenleniyor.

Musk, günün ikinci panelinde, “Ekonomik Güçlendirme Aracı Olarak Bitcoin” başlıklı, günümüzün en ateşli iki Bitcoin yanlısı yöneticiyle birlikte konuştu: ARK Invest CEO‘su Cathie Wood ve Twitter ve Square CEO‘su Jack Dorsey.

Bütün mesele size biraz propagandacı gelebilir: Konferansın ilk panelinin belirtilen hedefleri arasında “Bitcoin hakkında ana akım anlatıları düzeltmek” ve “en yaygın Bitcoin mitlerini çürütmek”.

Crypto Council for Innovation’ın bir üyesi olan Square, bu yılın başlarında , dünyanın birçok yerinde hala fosil yakıtlara büyük ölçüde bağımlı olan, kötü şöhretli enerji yoğun bir süreç olan Bitcoin madenciliğinin aslında yenilenebilir enerjiyi teşvik ettiğini öne süren bir makale yayınladı.

Musk, hala en etkili kripto fenomeni olmasına rağmen , o kadar da hevesli değildi. Tesla , Şubat ayında Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmeye başlayacağını söyledi, ancak kripto para biriminin çevresel etkisine ilişkin endişeleri öne sürdü.

Kripto eleştirilerini “FUD” (“korku, belirsizlik ve şüphe”nin kısaltması) olarak reddetmek, teknolojinin en ateşli destekçileri arasında eskiden beri süregelen bir gelenektir.

Her muhalif için lazer gözlü bir maksimalist vardır; yatırımcılar için şanslı, ‘B Word’ gibi konferanslar da muhtemelen burada kalacak.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu