Haberler

Elon Musk Neurlink’in uzun vadede MetaVerse’den daha üstün olduğuna inanıyor.

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, metaverse ve Web 3.0 ekosistemlerini küçümsediğini ifade ederek, onları pazarlama klişeleri olarak reddetti.

The Babylon Bee ile yaptığı bir röportajda Musk, metaverse ekolojisi hakkında soru sorulduğunda, bütün gün yüzüne lanet olası bir ekran bağlayan birini görmüyorum, dedi. “İnsanlar bunun hakkında çok konuşsalar bile, bu metaverse saçmalığına inanıp inanmadığımdan emin değilim.

Metaverse ve sanal gerçeklik (VR) hakkında konuşan Musk, insanların fiziksel dünyayı sanal dünyada yaşamak için terk etmek zorunda kalacağı bir gelecek tasavvur etmediğini belirtti. Kişisel deneyimine dayanarak, VR kulaklıkların video oyunları oynarken hareket hastalığına neden olma eğiliminde olduğunu kaydetti:

Uzun vadede, sofistike bir Neuralink sizi tamamen sanal gerçekliğe çekebilir. Metaverinin içinde kaybolacağımızı sanmıyorum; bu sadece biraz modası geçmiş görünüyor.

Musk, birincil amacı bilgisayarlar aracılığıyla fiziksel yetenekleri onarmak ve artırmak amacıyla insanlara beyin implantları yerleştirmek olan bir nöroteknoloji şirketi olan Neuralink’i kurdu.

Dikkatinizi Çekebilir: Elon Musk “The B Word” Konferasında Jack Dorsey İle Konuştu

Şu anda zorlayıcı bir metaverse durumu tasavvur edemiyorum ve Web 3 gerçeklikten çok pazarlamaya benziyor.” Anlamıyorum ve belki gelecekte olabilirim ama anlamıyorum.

Musk ayrıca insanların VR kulaklık takmaktan hoşlanmayacağını ve asla çıkarmak istemeyeceğini belirtti. Ayrıca, çocukken televizyona çok yakın oturmaması konusunda uyarıldığını da hatırladı:

Görme yetinizi mahvedecek, değil mi? Ve şimdi pratik olarak burada (yüzünde) televizyonumuz var. Ne? Ben, ne? Bu senin için sağlıklı mı?

Musk, kriptoyu kırılmaz ve esasen merkezi bir hükümetin otoritesini sınırlamaya yönelik olarak nitelendirerek, en etkili Dogecoin (DOGE) destekçisi statüsüne ekleyerek kriptoya destek ilan etti. Musk, California’daki Kod Konferansı’nda konuştu:

Kripto para birimini yok etmek mümkün değil, ancak hükümetler ilerlemesini sınırlayabilir.”

Kripto yasaları hakkındaki düşünceleri sorulduğunda, ABD hükümetinin “hiçbir şey yapmamasını” önerdi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu