HaberlerKripto Para Haberleri

Elon Musk, Mars’ın Kendi Kriptosuna Sahip Olacağını Ama Dogecoin Olmayacağını Açıkladı

Kamuoyunda meme para birimi Doge hakkında konuşurken Elon Musk, kripto pazarındaki en sevdiği para birimi olarak genellikle Dogecoin’den bahseder.

Dogecoin hayranı olarak, 14 Aralık tarihinde, Doge iyi Ödeme Yöntemi Daha BTC bildirme sonra Elon Musk Doğruladı Tesla Mal İçin dogecoin Kabul Will

Elon Musk, Dogecoin’in neden Mars’ın resmi para birimi olmayacağını açıklıyor

Önümüzdeki birkaç yıl içinde Mars’a varacağı için heyecanlı olan Elon Musk, her fırsatta bundan bahsediyor. SpaceX’in CEO’su, yeri kolonileştirme hayaliyle Mars’a ulaşmak isteyen uzay girişimcilerinden biridir.

Geçmişte Musk, birçok insanın Mars’a göç edeceği için Dünya’da daha fazla insanın doğmasının daha iyi olduğunu bile söylemişti. Lex Friedman ile bir podcast’te, dünyanın en zengin adamı, ortalama 228 milyon km (142 milyon mil) veya 1.52 AU mesafedeki Güneş sistemimizin dördüncü gezegeninin geleceği hakkındaki düşüncelerini açıkladı.

Ona göre, Mars kolonize edildiğinde, orada yaşayacak insanlara ait olacak. Mars yasaları ve uygarlıkları, Dünya’daki ülkelerde bulunan kurallara tabi olmayacak.

Dikkatinizi Çekebilir: Doge Coini Kuran Adam Tüm Ekosisteme Saldırı Başlattı

Tartışılan bir diğer nokta da Mars’ın yerel para birimiyle ilgiliydi. Friedman Elon yakın zamanda SpaceX’in Doge’u Mars’a götüreceğini söylediğinde, Doge’u Mars’ın Resmi para birimi yapmak için herhangi bir plan var mı?

Buna cevaben, doge’un şaşırtıcı hayranları Elon Musk, Dogecoin’in Mars’ın madeni parası olmasının imkansız olduğunu açıkladı.

“Pekala, bence Mars’ın kendisinin farklı bir para birimine ihtiyacı olacak çünkü ışık hızından dolayı senkronize edemezsiniz”

S: Yani dünyadan tamamen bağımsız mı olacak?

Elon: “Evet, çünkü Mars en yakın yaklaşımda, kabaca dört ışık dakikası uzaklıkta ve sonra en uzak yaklaşımda, yaklaşık 20 ışık dakikası uzaklıkta, ya da belki biraz daha fazla uzaklıkta, yani gerçekten senkronize olan bir şeye sahip olamazsınız, bilirsiniz. 20 dakikalık bir hız ışığı sorununuz varsa, bir dakikalık bir blok zinciri varsa, düzgün bir şekilde senkronize edilmeyecektir.

Milyarder, Mars’ın bir kripto para birimine sahip olacağına inanıyor.

Elon Musk, Dogecoin ağını Mars’tan senkronize etmenin mümkün olduğuna inanmasa da, kolonize edilecek yeni gezegenin gelecekte bir kripto para birimine sahip olacağına inanıyor.

Gezegendeki geleceği sorulduğunda, tek başına karar vermeyeceğini, orada yaşayacak nüfusla birlikte karar vereceğini bildirdi.

“Mars’ın bir kripto para birimi olup olmayacağını bilmiyorum, ama muhtemelen olacak ve mars’ta bulunan bir şey olacak. Bence kripto para birimleri, para adı verilen veri tabanındaki hataları azaltmak için ilginç bir yaklaşım.”

Videoyu izle:

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu