Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Elon Musk: Bitcoin için iyi mi ?

Ayrıca Tesla şefinin Dogecoin üzerinde çok daha güçlü bir etkisi olduğu görülüyor. Kripto yatırımcıları da bir süredir Musk’ın etkilerine özeldi. Nisan ayında İspanyol sanatçı Joan Miró’nun soyut bir resmini ve “Doge Barking at the Moon” ifadesini tweetledi.

Şifreli mesaj, Dogecoin’i o sırada 0,18 dolarlık yeni bir zirveye itti. 

Her iki CEO'nun tweet başına ortalama getirisi.
Her iki CEO’nun tweet başına ortalama getirisi.

Elbette Musk, tweet’lerinde Dogecoin ve Bitcoin hakkında farklı düşünceler dile getirdi. Örneğin, Bitcoin madencilik enerjisinin orta ölçekli ülkelerinkini aşan yorumları ve Tesla’nın artık Bitcoin’i satın alma için kabul etmeyeceğini açıklaması , sırasıyla %11,8 ve %13.4’lük düşüşlere neden oldu.

Bitcoin hashing (diğer adıyla madencilik) enerji kullanımı, orta ölçekli ülkelerinkini aşmaya başlıyor. Bu büyük ölçek ekonomileri olmadan küçük hash’ların başarılı olması neredeyse imkansız.

— Elon Musk (@elonmusk) 20 Mayıs 2021

Ancak bu, Musk’ın Saylor’un sosyal medya etkinliğini takip ettiği tek istatistik. Bitcoin tweet’lerinin ardından yatırımcı duyarlılığını incelerken, Musk’ın çok daha fazla yükseliş etkisi var. 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu