Ekonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Elon Musk ABD’nin Kripto Vergilendirmesi Hakkında Ne Düşünüyor ?

Biden yönetiminin son dakikada önerilen tartışmalı kripto değişikliğini onayladığı bir zamanda, Elon Musk’ın milletvekillerine aklı başında bir tavsiyesi var: “Aceleci yasamayı zorunlu kılan hiçbir kriz yok.”

Musk, kripto ekosisteminin hala gelişme aşamasında olduğunu ve kazananları ve kaybedenleri seçmek için doğru zaman olmadığını savundu. Yorumları, Coinbase CEO’sunun hangi kripto temel teknolojilerinin uygun olup hangilerinin olmadığına karar verebilecek feci son dakika değişiklik teklifi hakkındaki tweetine yanıt olarak geldi.

Kabul, kripto para teknolojisinde teknoloji kazananları veya kaybedenleri seçmenin zamanı değil. Acele yasamayı zorunlu kılan hiçbir kriz yoktur.

— Elon Musk (@elonmusk) 6 Ağustos 2021

1 trilyon doların üzerinde olduğu tahmin edilen ABD Altyapı Yasası, kripto ekosistemi üzerinde 28 milyar dolarlık bir vergi yükü uygulayacak bir kripto vergilendirme hükmüne sahiptir. Tasarı bir kez geçtiğinde, kripto “Brokerlerin” vergi yükümlülüklerini IRS’ye bildirmelerini gerektirecektir.

Kripto topluluğu, yazılım geliştiricilerin, düğüm operatörlerinin, madencilerin ve diğer birçok kişinin bu paranteze düştüğünü söyleyen faturadaki broker tanımına istisna getirdi. Bu firmalar, gerekli bilgilere sahip olmadıkları için kripto vergi raporlama yükümlülüklerine pratik olarak uyamazlar.

10/ Yazılım geliştiricilere, düğüm operatörlerine, madencilere ve bunlara uymayan diğerlerine kripto vergisi raporlama yükümlülükleri getirmek, onları başka yargı bölgeleri için Amerika Birleşik Devletleri’nden ayrılmaya zorlayabilir. Bu açıkça Amerika için kötü.

— Cameron Winklevoss (@cameron) 6 Ağustos 2021

Son Dakika Değişikliği Kripto İşletmelerinin Göçüne Yol Açabilir

Kusurlu yasa tasarısında yapılan birkaç değişiklik çağrısından sonra, Yasa tasarısına dahil edilmek için yarışan iki değişiklik önerisi var. İlk teklif, Senatörler Ron Wyden, Cynthia Lummis ve Pat Toomey tarafından Çarşamba günü yapıldı ve Bitcoin madencilerini, cüzdan geliştiricilerini, kripto doğrulayıcılarını ve protokol geliştiricilerini vergi raporlamasından muaf tuttuğu için daha kapsayıcı bir teklif olarak görülüyor.

Son dakikada yapılan ikinci teklif, Senatör Rob Portman ve Mark Warner tarafından, yalnızca Proof-Of-Work doğrulayıcılarını ve geliştiricilerini “imkansız” vergi raporlama kriterlerinin dışında bırakan teklif edildi. Ancak Beyaz Saray’ın desteğini aldı ve bildirildiğine göre hazine sekreteri Janet Yellen de tasarı için lobi yapıyor. Senato oylamasını kazanırsa, çoğu kişi bunun Merkezi Olmayan Finans (Defi) işletmelerini Eyalet dışına çıkaracağına inanıyor.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu