Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Elliptic, yaptırımlar altındayken bir kripto cüzdanında ‘milyonlarca dolar’ buldu

Blockchain analitik şirketi Elliptic, yaptırımlar altındaki Rus politikacılar ve oligarklarla ilişkili "önemli kripto para varlıkları" olan bir cüzdanın keşfedildiğini bildirdi.

Elliptic, cüzdandaki kripto para birimlerinin tam sayısını ve varlıkların listesini açıklamadı. Bu adresin ilişkili olduğu Rus politikacı ve oligarkların isimleri de bilinmiyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

İngiliz şirketinin kurucu ortağı Tom Robinson, bu varlıkların Rus oligarklarının yaptırımlarını atlatmak için kullanılabileceğini vurguladı. Dijital varlıkların yardımıyla yaptırımları atlatmanın pek uygun olmadığını kabul etse de:

“Oligarkların servetlerini kripto paraya çevirerek yaptırımları tamamen aşabileceklerini varsaymak çok gerçekçi değil. Dijital varlıklar kolayca izlenebilir. Kripto para birimleri yaptırımları atlatmak için kullanılabilir ve kullanılacaktır, ancak bu her derde deva olmaktan uzak.”

Robinson ayrıca Elliptic’in, anonim kullanıcıların Rus Rublesi ile çiftler halinde dijital varlık ticareti yapmasına izin veren yaklaşık 400 kripto para birimi hizmeti belirlediğini söyledi. İlginç bir şekilde Robinson’a göre, bazı kripto para hizmetlerindeki ticaret faaliyetleri, askeri operasyonun başlamasından önceki hafta önemli ölçüde arttı.

Dikkatinizi Çekebilir: Michael Saylor, Bitcoin Karşılaştırması Yaptı

Elliptic kurucu ortağı, kripto alanındaki yaptırımlara uyum seviyesinin, özellikle büyük kripto borsaları arasında çok yüksek olduğunu kaydetti. Örneğin, Amerikan platformu Coinbase, Rusya’dan 25.000 kullanıcıyı engelledi. Ancak Binance yalnızca bir Rus’u engelledi, ancak yaptırım listelerine maksimum uyumu ilan etti.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu