Haberler

Elizabeth Warren, Hazine Bakanı Janet Yellen’a kripto endüstrisinin daha fazla düzenlenmesini isteyen bir mektup gönderdi

Senato Bankacılık Komitesi’nin bu sabah yaptığı bir duruşmada, şu anda Kongre’nin en önde gelen kripto şüphecilerinden biri olan Senatör Elizabeth Warren (D-MA), blok zinciri teknolojisinin potansiyel tehlikeleri hakkında alarm vermeye devam etti.

“ Kripto para birimleri: Ne işe yararlar? ”, üç endüstri yorumcusunun tanıklığına yer verdi: Kripto yanlısı düşünce kuruluşu Coin Center’dan Jerry Brito; Filecoin’de avukat ve yönetici olan Marta Belcher; ve St. Mary Hukuk Okulu’nda profesör olan Angela Walch.

Kripto pazarından Warren, “Tüm uyarı işaretleri yanıp sönüyor” dedi. “Yanlış olduğu ortaya çıkan yutturmaca, oynaklık, çılgın iddialar. Kripto pazarı büyüdükçe, finansal istikrarımıza ve ekonomimize yönelik riskler de artıyor.”

Warren’ın sorununun bir kısmı, inananların sıklıkla iddia ettiği gibi, kriptonun gerçekten o kadar merkezi olmayan veya aracısız olmadığı fikriyle ilgili; zenginliğin çoğu yoğunlaşmış durumda ve en büyük şirketler ve maden havuzları sistem üzerinde kontrol uygulama yöntemlerine sahip.

“Finansal sistemimizi dev bankaların kaprislerine bırakmak yerine, kripto, sistemi bazı karanlık, meçhul süper kodlayıcılar ve madencilerin kaprislerine bırakıyor, ki bu bana daha iyi gelmiyor” dedi.

Warren ve diğer senatörler ayrıca, kripto parayla ilgili nefes kesici söylemlerin bir kısmının peşinden gittiler ve çıkarlarını korumak isteyen şirketler adına daha fazla finansal kapsayıcılık vaatlerini yanlış reklamlar olarak reddettiler. Senatör Sherrod Brown (D-OH) bunu “sahte popülist” pazarlama olarak adlandırdı.

Warren, “Düzenleyicilerin işlerini yapmaları ve çok geç olmadan devreye girmeleri gerekiyor” dedi.

geçen ay benzer endişeleri ele de denilen potansiyel devlet kontrolündeki dijital para, gelişimi üzerinde bir duruşmada, CBDC.

Dün, Hazine Bakanı Janet Yellen’a yazdığı bir mektupta Warren, stabilcoin’lerden, DeFi protokollerinden ve daha fazlasından kaynaklanan riskleri öne sürerek kripto para birimleri hakkında daha katı düzenlemeler için açık bir savunma yaptı.

“Amerika Birleşik Devletleri bu varlıklar için uygun düzenleyici rejimi uyarlamak için ne kadar uzun süre beklerse, finansal sistemimizde o kadar iç içe olacaklar ki, bu piyasa stres altına girerse potansiyel olarak ciddi sonuçlar doğurabilir” diye yazdı.

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu