Bitcoin HaberleriEl Salvador HaberleriHaberler

El Salvador’un Başkanı Bukele, Özgürlük İçin Bir Bitcoin Cenneti Yaratacak

El Salvador'un Başkanı Bukele, Özgürlük İçin Bir Bitcoin Cenneti Yaratacak
El Salvador’un Başkanı Bukele, Özgürlük İçin Bir Bitcoin Cenneti Yaratacak

Bu, cumhurbaşkanının yabancılara vatandaşlık teklif ettiği ilk sefer değil. Geçen yıl ülkesinin, önerilen bitcoin fonuna yatırım yapan yurtdışından yatırımcıları memnuniyetle karşılayacağını ve yatırım yapanların vatandaşlık için hızlı takip edilebileceğini belirtti.

Başkan Bukele, ülkesinin bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etmesi için çok fazla baskı altına girdi. Baskı ancak zaman geçtikçe arttı ve Uluslararası Para Fonu gibi uluslararası finans kuruluşları, bitcoin merkezli bir ülkenin tüm etkilerini fark etti.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin oynaklığı ne zaman azalacak? İşte uzmanların söylediği

El Salvador bitcoin deneyinde başarılı olursa, diğer ülkeler de kesinlikle aynı şeyi yapacak ve IMF, ülkeleri asla içinden çıkamayacakları deli gömleğine sokan dolar kredileri için birçok adayı kaybedecek.

Belki de bu nedenle IMF, El Salvador’u kararını geri almaya çağırdı ve “kurumdan kredi almanın zor olacağı” tehdidinde bulundu.

ABD’de bazı senatörler, ABD Dışişleri Bakanlığı’nı El Salvador’un bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak tanıtmasını soruşturmaya çağıran yasalar çıkardı. Ülkeyi “kara para aklayan kartellere kapı açmakla” suçluyorlar.

Bukele buna bir tweet ile yanıt verdi:

Bukele Tweet
Bukele Tweet

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu