Bitcoin HaberleriEl Salvador HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

El Salvador’daki Şirketler Bitcoin İle Ödeme Yapmaya Başladı

El Salvador'daki şirketlerin %14'ü bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladı

Geçen yılın ortasından bu yana, El Salvador yetkilileri bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul ettiğinde, ülkedeki şirketlerin sadece %14’ü BTC ile ödeme kabul etmeye başladı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

El Salvador Ticaret Odası, 337 yerel şirketin başkanıyla anket yaptı. Bunların %90’ı, bitcoin’in resmi bir ödeme aracı olarak tanınmasının mal satışı üzerinde çok az etkisi olduğunu belirtti.

Görüşülen firmalar çok çeşitliydi – bunların %71’i küçük işletmeler, %13’ü orta ölçekli şirketler ve geri kalan %16’sı büyük şirketler.

Bu nedenle, bitcoinlerin dağıtımına rağmen, El Salvador yetkilileri, ilk kripto para biriminin vatandaşlarının yaşamlarına tam ölçekli bir şekilde nüfuz etmeyi başaramadı.

Dikkatinizi Çekebilir: Dolandırıcılar, Ukrayna’ya yardım etmek için sahte bir kripto para birimi fonu koleksiyonundan para alıyor

Buna rağmen, El Salvador yetkilileri ülkelerinde Bitcoin’i tanıtmaya devam ediyor. Bu nedenle, daha önce Başkan Naiyb Bukele, yabancı kripto yatırımcılarına vatandaşlık teklif etmeyi planladığını duyurdu.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu