Bitcoin HaberleriEl Salvador HaberleriHaberler

El Salvador Orta Amerika’da “Bitcoin Beach” Adında Park İnşa Edecek

El Salvador Orta Amerika'da “Bitcoin Beach” Adında Park İnşa Edecek

Bitcoin Beach hareketine aşina olmayanlar için , buranın Bitcoin’in El Salvador’da benimsenmesinin doğum yeri olduğunu unutmamak gerekir.

El Zonte’de bulunan nüfus, herhangi bir hükümetten bağımsız olarak Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmeye başladı. Bu uzak topluluk, ister plaj kulübelerinde yapılan işlemler, isterse yerel hizmetler için yapılan harcamalar olsun, Bitcoin’i ilk önce yasal ihale haline getirdi.

Tüm bu Bitcoin hareketi El Salvador’da bilinir hale geldikten sonra, El Salvador hükümeti, başkanı Nayib Bukele’nin önderliğinde, ülkesinin BTC’yi benimsemesinden yararlanarak dijital para birimini ülkede yasal ihale haline getirdi.

“Bitcoin Beach” adlı dalga parkı Orta Amerika’da bir ilk olacak. Küçük bir ülke olmasına rağmen, El Salvador güzel plajları ile dünya çapında sörfçüler tarafından bilinir; Tokyo’daki son Olimpiyatlara da dahil olan bir oyun olan sörf, sörfçülerin El Salvador’daki cazibesinin başlıca nedenlerinden biridir.

Dikkatinizi Çekebilir: ‘Lamborghini’ İtalyan Lüks Spor Otomobil Markası Yakında “NFTPRO”dan Perdeleri Kaldırabilir

Küçük ülke yakında bir dalga parkı inşasını görecek; profesyonel ve amatör sörfçüler bu parkta dalgaları yakalayabilir ve becerilerini geliştirebilirler.

Dalga parkına dikkat çeken şey, yerel yönetim sektörü ele geçirmeden önce para birimini ödeme olarak kabul etmeye başlayanlara açık bir övgü olan ‘Bitcoin Beach’ adıdır. Bitcoin plajındaki tüm ödemeler Bitcoin’e dayalı olacaktır; Tüm sörfçülerin ve turistlerin yaklaşan bu yeni sörf parkının lüksünün tadını çıkarmak için BTC’de ödeme yapmaları gerekecek.

Buna ek olarak, El Salvador’daki Bitcoin kabul hareketi, bu projenin ülkeyi sörf için bir turizm merkezi haline getireceğini duyurdu ki bu zaten Surf City hareketi ile önemli.

Dünya çapındaki sörfçüler, yaygın olarak tüm zamanların en büyük profesyonel sörfçüsü olarak kabul edilen Amerikalı bir sörfçü olan efsanevi Kelly Slater gibi Bitcoin ve kripto ile oldukça ilgili olduğu gibi, Bitcoin’i uygulanabilir bir ödeme seçeneği olarak görmeye başladılar bile.

Son olarak, El Salvador’daki dalga havuzunun gelişiyle, bitcoin sörfçülerinin artık sörf yeteneklerini tatlandırmak ve ödeme becerilerini geleceğin modern, bağımsız bir para birimi ile geliştirmek için bir hedefe sahip olacağı açıktır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu