Bitcoin HaberleriEl Salvador HaberleriHaberler

El Salvador nüfusunun sadece %27’si Bitcoin’e güveniyor

El Salvador nüfusunun sadece %27'si Bitcoin'e güveniyor

El Salvador’daki Universidad Centroamericana José Simeón Cañas’ın (UCA) Üniversite Kamuoyu Enstitüsü, ülkedeki vatandaşların Bitcoin hakkında ne düşündüğüne dair bir anketin bulgularının 14 Ocak’ta bir raporunu yayınladı.

Toplamda, %14,1’i Bitcoin’e tamamen güveniyor, %13,2’si biraz güveniyor, %34.8’i güvenmiyor ve geri kalanlar merkezde bir yere düşüyor. Ankete göre, ülke nüfusunun %22’sinin Bitcoin’in ne olduğunu bile bilmediği, tek başına nasıl kullanılacağını bile bilmediği tahmin ediliyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Binance BNB’de 792 Milyon Dolar Yaktı

Bu, 7 Aralık ile 17 Aralık 2021 tarihleri ​​arasında 1.298 vatandaşla yapılan bir ankette ortaya çıktı, raporun tüm ülkeyi temsil ettiği ve %95 güvenilirliğe sahip olduğu düşünülüyor.

%45 BTC’nin zenginlere ve hükümete fayda sağladığını düşünüyor

Anketin bulgularına göre, katılımcıların büyük çoğunluğu Bitcoin Yasasının genel halktan daha çok zenginleri, hükümeti, yabancı yatırımcıları ve girişimcileri desteklediğini düşünüyor. Özellikle, %25,6’sı bunun zenginlere ve %20,5’i hükümete fayda sağladığına inanırken, yalnızca %10,9’u evlat edinmenin genel halkın yararına olduğunu düşünüyor.

Ayrıca, katılımcıların yaklaşık %60’ı programın ülkenin ekonomik durumu üzerinde hiçbir etkisi olmadığını söylüyor. Buna rağmen, geleceğe yönelik umutlar geçmişte olduğundan daha büyüktür. Ankete katılanların sadece %20’si ekonominin düzeldiğine inanıyor, %57,2’si ise aynı kaldığına inanıyor.

10 vatandaştan 6’sı hükümetin BTC’ye harcama yapmasına karşı çıkıyor

Her 10 sakinden 6’sının hükümetin Bitcoin satın almak veya ülkedeki BTC kullanımını artırmak için 70 milyon dolardan fazla kamu fonu harcamasına ya karşı olduğu ya da buna şiddetle karşı çıktığı gösterilebilir.

Genel olarak, katılımcılar, ülkede Bitcoin kullanımının zorunlu olmaması ve gönüllü olması gerektiğine dikkat çekti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu