Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

El Salvador hükümeti, Bitcoin Trust’tan Gelen Kazanç ile Veteriner Hastanesini Finanse Edecek

Eylül ayında Bitcoin’in yasal bir ihale olarak kullanılmasını onaylayan Orta Amerika ülkesi El Salvador , Ağustos ayında Kongre tarafından onaylanan Bitcoin Trust’tan şimdi 4 milyon dolar kazandı.

Cumhurbaşkanı Nayib Bukele Cumartesi günü yaptığı açıklamada, bu kazançların bir kısmının El Salvador’da yeni bir veteriner hastanesinin inşasını finanse etmek için kullanılacağını Twitter’da belirtti.

ilgili içerik : Bitcoin Hash Oranı, Büyük Düşüşten Bu Yana %50 İyileşti

Başkan Bitcoin satmıyorum ama ABD Doları cinsinden kazançlar kullanacağını söyledi.

Bu arada, herhangi bir #BTC satmıyoruz , trust’un USD kısmını kullanıyoruz, çünkü #BTC kısmı şimdi trust kurulduğu zamandan daha değerli.

Geçen hafta, küresel lider dijital para birimi Bitcoin , üç kez 55.000 $ seviyesinin üzerine çıkmayı başardı ve 56.000 $ çizgisine yaklaştı.

ilgili içerik : Coinbase: Bitcoin ETF Onayı ‘Sadece Bir Zaman Meselesi’

Artış 4 Ekim’de 47.000$’dan 49.000$’ın üzerindeki bölgeye doğru gerçekleşti. 7 Ekim’de, 55.000 doların üzerindeki ilk sıçrama, Mayıs’tan bu yana ilk kez gerçekleşti.

Ethereum kurucularından Vitalik Buterin Reddit’e pervasız olarak paylaşımlar yapılmıştı.

Vitalik, işletmeleri BTC’yi kabul etmeye zorlamanın kripto alanının değerlerine aykırı olduğuna inanıyor. Ayrıca, kripto konusunda gerekli temel eğitimden yoksun oldukları için birçok Salvadorlunun bilgisayar korsanlarının kurbanı olma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyor.

Daha Fazla Bitcoin Haberleri için tıklayın.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için Tıklayın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu