Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

El Salvador fiat para birimine son verecek

Kripto para birimlerini yasal olarak kullanan ana ülke olarak ödüllendirilen El Salvador’daki son gelişmeler arasında ülke başkanı Nayib Bukele fiat para birimine veda etti. Bukele, insanların kriptoları giderek daha az fiat kullanmaya başlama zamanının geldiğine inanıyor.

2021’de şimdiye kadar, kripto para birimleri giderek daha fazla ATH yaşadı ve bu da onların kitlesel olarak benimsenmesine neden oldu. İleri görüşlü bir başkanın rehberlik ettiği Orta Amerika ülkesi, Bitcoin’e ticaret ve yatırım için yasal bir para birimi olarak izin vermeye karar verdi.

Dikkatinizi Çekebilir: El Salvador Başkanının Bitcoin İçin Planları

El Salvador kripto ile iyi bir tarih gösteriyor

El Salvador Başkanı Nayib Bukele

Yılın üçüncü çeyreğinden bu yana El Salvador kripto para birimlerini yasal para birimi olarak kullanıyor, ancak ilerlemesini 2021’in son haftasına kadar göstermedi. Ulusal ekonomistlere göre kriptolar Salvadorluların vizyonunu değiştirdi ve hatta eskisinden daha fazla kullanılıyor. yerel para birimi.

Salvador’un başkanı Nayib Bukele, Twitter’da kriptoların fiat’a göre bir öncelik olması gerektiğini düşünüyor. Bukele, Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul ettikten sonra ülkesi için çok iyi iş çıkardığını bu şekilde gösteriyor .

El Salvador, ticaretinin Eylül 2021’de onaylanmasından bu yana kripto ile çalışıyor. Raporlara göre, birkaç şirket Bitcoin aracılığıyla bir mali tablo oluşturmak için kripto projeleri üzerinde çalışıyor. Bu gelişmelerle birlikte, büyümesini artıracak olan Salvador ekonomisinin lehine çalışmalar yapılacak.

Bitcoin fonları Bukele’nin planlarına giriyor

Bitcoin ile ticaret El Salvador’da bir ilk olsa da, Bukele teknolojiyi daha da ileriye götürmek için çalışıyor olabilir. Spekülatörler, cumhurbaşkanının ilk ETF maruziyetini kripto ve tüm kabine ile başlatmayı planladığını öne sürüyor. Bu ticaret fonları ile birçok şirket gözünü vergi cenneti olmayı vaat eden Orta Amerika ülkesine dikebilir.

Ticaret fonu, bu tür bir operasyonda lider bir şirket olan BTF tarafından yönetilebilir. 2022, Bukele’nin sanal reform başladığından beri vaat ettiği kripto eğitimine ek olarak El Salvador’daki kripto ilerlemeleriyle dolu olabilir.

CoinMarketCap’e göre, Bukele ülkeyi yeni kripto benimsemesi için düzenlerken , Bitcoin’in değeri son 24 saat içinde yüzde 2.92 arttı. En yüksek değerli kripto para birimi 51,706 dolardan işlem yapmayı başarıyor ve bu da onu 60,000 dolarlık ATH’sine yaklaştırıyor.

Ethereum ayrıca son 24 saatte yüzde 0,67 artış gösteren kripto patlamasından da yararlanıyor. Belirteç 4,101 dolardan işlem görüyor ve Latin Amerika’da benimsenmesi arttıkça değerinin daha da artması bekleniyor. Son olarak Binance Coin, son günde yüzde 3,59 artış gösterdikten sonra 567,61 dolara ulaştı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu