Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

El Salvador, Bitcoin’i yasal ihale olarak bırakacak

Popüler kripto analisti Crypto Whale, El Salvador’un Bitcoin’i terk etmesi ve “gerçek fayda” ile diğer kripto para birimlerini tercih etmesi gerektiğini düşünüyor .

Aynı zamanda bir eleştirmen olan kripto yatırımcısı, El Salvador’daki Bitcoin işlemlerinin yüzde 89 düştüğünü ve yerel halkın Bitcoin’i ekmeye hazır olduğuna işaret ettiğini açıkladı. Salvadorluların, ağın yüksek işlem ücretleri ve yavaş işlem süreleri konusundaki zorluğu nedeniyle eski olduğu için artık Bitcoin kullanmak istemediklerini söyledi.

Bu analiz , ülkenin Bitcoin’e geçişinden bu yana uğraşmak zorunda olduğu tepki yığınına katkıda bulunuyor. Bununla birlikte, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’in benimsenmesinden bu yana Salvadorlular tarafından dile getirilen sayısız tepkiden rahatsız görünmüyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Ripple (XRP) Rallisi İşte Bu Yüzden Gecikiyor!

El Salvador Bitcoin’in benimsenmesinden bu yana elde tutulacak birçok olumlu yön var

Bitcoin, bu yılın Eylül ayında El Salvador’da resmi olarak yasal ihale olarak kabul edildi. O zamandan beri, Bitcoin’in benimsenmesi için ülkeden gelen olumlu raporlar var. Raporlar, Chivo cüzdanının 3 milyondan fazla indirilmesiyle, Bukele’nin birincil amacı doğrultusunda, geleneksel banka hesaplarından daha fazla Salvadorlu’nun Bitcoin cüzdanına sahip olduğunu kaydetti .

Hem yurtiçinde hem de yurtdışındaki Salvadorlular, sınır ötesi havale ve yerel ödeme için Bitcoin kullanmaya da karar verdiler. Bir süre önce ülkeyi ziyaret eden High Tech Founder Fund’ın genel müdürü ve kurucusu Alexander von Frankenberg, çok hızlı ve ucuz yıldırım ağı tarafından desteklenen birçok yer kripto para birimini kabul ettiği için insanların ülkede Bitcoin kullandığını söyledi.

Küresel sahnede, Orta Amerika ülkesi, şu anda Bitcoin’i yasal bir ihale olarak kabul etmeyi düşünen komşu ülkeleri etkiledi. Panama, Küba ve Ukrayna da dahil olmak üzere ülkeler, ülkeye uymak için şimdiden ciddi adımlar attılar. El Salvador Bitcoin’in pozisyonunun bir sonucu olarak, diğer bazı ülkeler endüstriye düşman ve sermaye olmaktan çok kriptoyu barındırmaya bakıyorlar.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu