Bitcoin HaberleriEl Salvador HaberleriHaberler

El Salvador başkanı, volkan BTC madenciliği tartışmasının ortasında Steve Hanke’yi ‘aptal’ olarak nitelendirdi

Bitcoin ( BTC ) değerindeki son düşüşün ardından, dijital para biriminin uzun vadeli sürdürülebilirliği ve enerji kullanımı hakkındaki tartışmalar yeniden su yüzüne çıktı.

Johns Hopkins Üniversitesi Uygulamalı Ekonomi Profesörü Steve Hanke’ye göre, El Salvador’da planlanan Bitcoin Şehri amaca uygun değil ve bu sadece ülkenin Başkanı Nayib Bukele’nin bir tanıtım dublörlüğü aracılığıyla dikkat çekme girişimidir. Şu açıklamayı yaptı:

“Nayib Bukele’nin önerdiği Bitcoin Şehri, Florida’nın kar için hazır olduğu kadar hazır. Şehir için reklamı yapılan güç kaynağı, aktif olmayan bir yanardağdır. Bu, ateşli havalarla dolu narsist bir başkanın daha dikkat çekici maskaralıkları.”

Dikkatinizi Çekebilir: Cardano blok zinciri, Kasım 2021’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı

El Salvador Başkanı Bukele, Twitter’da ekonomistin önerilen şehre yönelik eleştirisine ve yanardağın “etkin olmadığı” şeklindeki sözlerine yanıt verdi ve Hanke’yi bir “aptal” olarak çarptı. Başkan şunları söyledi :

“Bu adam. Tabii ki id10t aktif olmayan bir yanardağ! Jeotermal enerjinin çoğu, AKTİF OLMAYAN VOLKANLARIN yakınındaki kuyulardan çıkarılır! AKTİF bir VOLKAN’ın altına neden bir şehir inşa ettin?

El Salvador’un yanardağı Bitcoin madenciliği için kullanılıyordu

El Salvador, yasal olarak volkanik enerji kullanarak Bitcoin madenciliği yapan ilk ülke olduğundan beri kripto para sektöründe önemli ilerleme kaydetti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu