Bitcoin HaberleriEl Salvador HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, 2022 İçin Şaşırtıcı Kripto Para Bitcoin Tahminleri Yapıyor

2 Ocak’taki bir tweet’te Nayib Bukele, Bitcoin için tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 100.000 $ ile başlayarak önümüzdeki yıl için altı tahmin sundu.

Mevcut fiyatlardan 47.000$ civarındayken, varlığın bu yüksek hedefe ulaşması için %113 artması gerekiyor, ancak bunu yapması için bütün bir yıl var. 2021 boyunca, Bitcoin %65 değer kazandı ve yılı 48.000 dolar civarında bitirdi.

Bukele ayrıca 2022’de iki ülkenin daha Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul edeceğini tahmin etti. El Salvador , Eylül 2021’de BTC’yi yasal para birimi haline getirerek bu tarihi dönüm noktasına ulaşan ilk ülke oldu.

Türkiye gibi diğerleri son aylarda büyük para birimi devalüasyonlarına maruz kaldılar, bu yüzden onlar da enflasyona karşı bir önlem olarak BTC’yi alabilirler.

Dikkatinizi Çekebilir: Arcane Research, 2022 için kripto tahminlerini yayınladı

Bitcoin ABD seçimlerini etkileyebilir

Orta Amerika Başkanı’nın üçüncü tahmini, Bitcoin’in 2022’deki ABD seçimlerinde önemli bir sorun haline geleceğiydi. Ara seçimler, Temsilciler Meclisi’ndeki 435 sandalyenin tamamının ve 100 sandalyenin 34’ünün yer aldığı 8 Kasım 2022’de yapılacak. Senato’daki koltuklar için çekişme yapılacak.

Her iki partide de kripto yanlısı ve karşıtı politikacılar var, ancak daha genç bir seçmen demografisini kazanmak seçim zaferlerinin anahtarı olabilir.

Bukele’nin Bitcoin Şehri’nin inşasına 2022’de başlayacağını tahmin etti. Bu, proje üzerinde tam kontrole sahip olduğu için gerçekleşmesi çok muhtemeldir. Kasım ayının sonlarında BeInCrypto, kısmen devlet BTC tahvilleri tarafından finanse edilen bir gelir vergisi ve emlak vergisinden muaf Bitcoin Şehri inşasının duyurusunu bildirdi .

Başkan, bu “volkan bağlarının” aşırı talep edileceğini öngördü. El Salvador’un 2022’de 1 milyar dolarlık kripto tahvil ihraç etmesi bekleniyor. Toplanan paranın yarısı daha fazla Bitcoin satın almak için kullanılacak ve geri kalanı jeotermal enerji ve BTC madencilik altyapısına gidecek.

Nihai tahmin, Nisan ayı başlarında Miami’deki Bitcoin 2022 konferansında “büyük bir sürpriz”in teaser’ıydı.

Başkan

Aralık ayında yerel bir gazetenin araştırma birimi tarafından düzenlenen bir ankete göre, Salvadorluların güçlü bir çoğunluğu, politikaları ve Bitcoin’in benimsenmesi konusundaki tartışmalara rağmen Bukele hükümetini onaylıyor.

Sonuçlar ortaya ya yüksek Nayib Bukele tasvip biraz onaylayabilir veya incelenen olanınkine% 85. Johns Hopkins Üniversitesi’nde ekonomi profesörü Steve Hanke gibi ülke dışından pek çok kişi açıkça onaylamıyor.

Sorumluluk Reddi
Bu sayfalardaki bilgiler, riskler ve belirsizlikler içeren ileriye dönük ifadeler içermektedir. Bu sayfada yer alan piyasalar ve araçlar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve bu varlıklarda hiçbir şekilde alım veya satım tavsiyesi olarak görülmemelidir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi kapsamlı araştırmanızı yapmalısınız. Coinfili, bu bilgilerin hata, hata veya önemli yanlış beyan içermediğini hiçbir şekilde garanti etmez. Ayrıca, bu bilgilerin güncel nitelikte olduğunu garanti etmez. Açık Piyasalara yatırım yapmak, yatırımınızın tamamının veya bir kısmının kaybının yanı sıra duygusal sıkıntı da dahil olmak üzere büyük bir risk içerir. Toplam ana para kaybı da dahil olmak üzere yatırımla ilgili tüm riskler, kayıplar ve maliyetler sizin sorumluluğunuzdadır. Bu makalede ifade edilen görüş ve görüşler yazarlara aittir ve Coinfili’in veya reklamcılarının resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir. Yazar, bu sayfada yayınlanan bağlantıların sonunda bulunan bilgilerden sorumlu tutulamaz. Makalenin gövdesinde aksi açıkça belirtilmemişse, yazının yazıldığı sırada yazarın bu makalede belirtilen hisse senetlerinde herhangi bir pozisyonu ve adı geçen herhangi bir şirketle herhangi bir ticari ilişkisi yoktur. Yazar, bu makaleyi yazdığı için Coinfili’ten başka bir ücret, tazminat almamıştır. Coinfili ve yazar kişiselleştirilmiş öneriler sağlamaz. Yazar, bu bilgilerin doğruluğu, eksiksizliği veya uygunluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz. CoinFili ve yazarı, bu bilgilerden ve bunların görüntülenmesinden veya kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir hata, eksiklik veya herhangi bir kayıp, yaralanma veya zarardan sorumlu olmayacaktır. Hatalar ve eksiklikler hariçtir. Yazar ve CoinFili kayıtlı yatırım danışmanı değildir ve bu makaledeki hiçbir şey yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu