Bitcoin HaberleriEditörün SeçtikleriEkonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

El Salvador Başkanı 200 BTC Aldığını Duyurdu. Toplamda 10 Milyon Dolar Değerinde

El Salvador Bitcoin‘i İlk Yasal ihale yapan ülkelerin başında gelirken , Başkan Nayip Bukele Tweet Attı :

El Salvador ilk 200 Bitcoin’ini Satın aldı, brokerlerimiz çok daha fazla satın alacak. dedi.

El Salvador 200 BTC Satın Aldı 

Bukele, El Salvador hükümetinin 200 BTC satın aldığını belirtti. Satın alma, ülkenin 7 Eylül’de kripto para birimini yasal ihale yapma planlarına hazırlık olarak yapıldı.

ilgili içerik : Ethereum 4.000 Doların Üzerine Çıktı Balinalar İş başında.

Bunun sadece El Salvador’un yapacağı ilk satın alma olduğunu kaydetti. Bukele, Twitter mesajında, ülkedeki brokerlerin “son tarih yaklaştıkça çok daha fazla satın alacaklarını” açıkladı.

Muhtemelen, fonlar ülkenin vatandaşlarına 30 dolarlık kripto para birimini dağıtma planına doğru gidecek.

Ülkenin Bitcoin cüzdanını indirmesi beklenen 2,5 milyon kullanıcıyla, bugünkü satın alma, programı finanse etmek için gereken 75 milyon dolarlık Bitcoin’e giden yolun yalnızca bir kısmına gidecek.

ilgili içerik : El Salvador Ulusal Stabil Parayı Her An Başlatabilir

Bitcoin fiyatları Bukele’nin açıklamasından sonra hafifçe yükseldi ve bir saat içinde 51.667 dolardan 51.965 dolara yükseldi. Bu değişiklik yaklaşık %0,6’lık bir artışı temsil ediyor.

Bitcoin Artık Yasal İhale Oluyor

El Salvador, Bitcoin’i 7 Eylül’de resmi olarak yasal ihaleye çıkaracak. Bukele’nin bahsettiği son tarih buysa, ülke önümüzdeki 24 saat içinde daha fazla Bitcoin satın alabilir.

Ülkenin Bitcoin’i benimseme kararı kripto topluluğu tarafından iyi karşılanmış olsa da, El Salvador‘un kendi içinden de tepki gördü. Geçen hafta, protestocular kripto para biriminin fiyat oynaklığını ve suç faaliyetlerinde kullanımını eleştirdiler.

Ülkenin Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etme planları, haberlerin ilk kez Haziran ayında açıklanmasından bu yana devam ediyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin Tıklayın.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu