Bitcoin HaberleriHaberler

Efsanevi Yatırımcı Jim Rogers, ABD Dolarının Sonunu Tarafsız Bir Para Birimi Olarak Görüyor Ve Bitcoin Satın Almadığı İçin Pişmanlık Duyuyor

Milyarder yatırımcı Jim Rogers, ABD dolarının artık "nötr" olarak görülmediğine ve Washington'un "kuralları değiştirdiğine" inanıyor. Hâlâ hükümetlerin kripto para birimlerini yasaklayabileceğinden endişe duyuyor, ancak geçen yıl Bitcoin satın almadığı için pişmanlık duyuyor.

Hikaye Öne Çıkanlar
  • James Beeland Rogers Jr., Singapur merkezli Amerikalı bir yatırımcı ve finansal yorumcudur. Rogers, Beeland Interests, Inc.'in başkanıdır. Quantum Fund ve Soros Fund Management'ın kurucu ortağıdır. Aynı zamanda Rogers International Commodities Index'in de yaratıcısıydı.

Pazar günü Economic Times ile yaptığı röportajda Jim Rogers, temelde ekonomide kaos olduğunda, çoğu yatırımcının dolara gittiği ve onu güvenli bir liman olarak gördüğü yönündeki tarihsel görüş nedeniyle ABD dolarına sahip olduğunu söyledi.

Bununla birlikte, Rogers, zamanın değiştiğini ve öncelikle ABD hükümetinin sevmedikleri kişilere doları kullanmalarını engelleyen yaptırımlar nedeniyle doların bu güvenli liman olarak saygısını kaybettiğini düşünüyor.

Washington politikasının adil olmayan doğası göz önüne alındığında, bazı ülkelerin dolara bir alternatif aradığını düşünüyor. Henüz hangi para birimi olacağını bilmiyor, ancak onu tanıyacağını ve göründüğünde satın alacağını umuyor. Gururlu bir Amerikalı olmasına rağmen, ülkesinin para birimine yapılanlardan hoşlanmıyor.

Kripto para birimlerinin dolara bir alternatif olabileceğini düşünüp düşünmediği sorulduğunda, hala çok emin değil. ABD hükümetinin para söz konusu olduğunda “kontrol” ve “tekel”den hoşlandığını düşünüyor.

ABD’de kripto para varsa ama ABD buna yeni para demeyecek. Hükümetler kontrolü sever, hükümetler tekeli sever. Sevmiyorum ama hükümetler böyledir ve kontrollerini kaybetmek istemedikleri için ya vergilendireceklerinden ya da düzenleyeceklerinden ya da yasadışı ilan edeceklerinden şüpheleniyorum.

Rogers, ABD’nin dünyanın en borçlu ulusu olması nedeniyle kızları için de endişeleniyor. Borç her geçen gün artarken kızlarının bunu ödeyemeyeceklerinden ve gelecek için boyunlarına büyük bir yük bineceklerinden endişe etmektedir.

Dikkatinizi Çekebilir: Şimdi Satın Alınacak En İyi 7 Kripto Para Birimi

Kötü zamanların çok yakın olduğuna inanıyor ve şunları söylüyor:

“Washington’da endişelenmeyin, bir daha asla ayı piyasası olmayacak, her şey kontrolümüz altında diyorlar. Ya yalancı ya da aptal olduklarını biliyorum çünkü her zaman ayı piyasalarımız olduğunu ve başka bir ayı piyasamız olacağını biliyorum ve o geldiğinde çok, çok kötü olacak. Ne zaman geleceğini bilmiyorum, gelecek yıldan şüpheleniyorum.”

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu