HaberlerKripto Para Haberleri

ECB, Rus Yaptırımlarının Ardından Kripto Düzenlemesinde Acele Ediyor

  • Lagarde, çerçevenin hızlı bir şekilde itilmesi gerektiğini söylüyor
  • AB, yasadışı fon akışını durdurmak için kripto mevzuatı üzerinde çalışıyor

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, Avrupa Birliği’nin Rusya’nın Ukrayna’yı işgal ettikten sonra yaptırımlardan kaçmasını önleyen kripto para birimi düzenlemesini onaylamak için hızlı hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Lagarde, Rusya’nın kripto para kullanıp kullanamayacağı sorulduğunda bir basın brifinginde, “Bir yasağı aşmaya çalışmanın her zaman cezai yolları vardır, bu yüzden MiCA’nın mümkün olduğunca çabuk geçmesi çok kritik bir önem taşıyor, böylece düzenleyici bir çerçevemiz var” dedi. cezaları atlamak için.

Avrupa parlamentosu, Kripto Varlıklarda Piyasalar (MiCA) olarak bilinen mevzuat üzerinde çalışıyor ve onaylanan milletvekillerinin önümüzdeki aylarda üye devletlerle ortak bir pozisyon üzerinde anlaşmaya devam etmesi gerekiyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Visa ve Mastercard Rusya’daki tüm operasyonları askıya aldı

Almanya, İtalya ve İspanya da dahil olmak üzere altı üye devletten oluşan bir grup, yeni AB kara para aklamayla mücadele otoritesinin gözetimi altında kripto para birimlerini de dahil etmek istiyor.

2 trilyon dolarlık kripto para piyasası, şirketler ve yatırımcılar getiri elde etmeye çalıştıkça patladı , ancak aynı zamanda yaygın anonimlik suçluları ve haydut ulusları cezbettiği için kolluk kuvvetleri için yeni bir cephe açtı.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu