Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Dusk Network, Yeni Test Ağı Lansmanı

Dusk Network, Yeni Test Ağı Lansmanı, İşte Dusk Haberinin Detayları!

Mevcut blockchain geliştirme çağı gerçekten heyecan verici. Büyüme için zemin son on yılda dikkatlice atıldıktan sonra, blok zinciri projeleri her zamankinden daha fazla kamu kabulü ve desteği ile gelişebilir. Buna rağmen, birçoğu hala biri topluluk olan blockchain’in temel değerlerinden bazılarını elinde tutuyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Bu bağlamda, Dusk Network, yalnızca teknolojik olarak yenilikçi değil, aynı zamanda topluluk odaklı olan son test ağı lansmanını duyurdu.

Test ağı

Şirketin resmi açıklamasına göre Dusk Network test ağı 22 Mart 2022’de başlatıldı ve “Şafak” olarak adlandırıldı. Test ağı, sıfır bilgi kriptografisi, izin yok ve büyük ölçekli ademi merkeziyetçilik dahil olmak üzere Dusk Ağının bilindiği unsurları içeriyordu.

Test ağının lansmanı, mevcut Dusk Network topluluğu üzerinde de büyük bir etki yarattı. Alacakaranlık yönetimi, lansmanın başarısı için uzman girdisinin önemini kabul etti ve böylece bunu topluluklarına açtı.

Kullanıcıların abone olabileceği iki farklı rol vardır: Düğüm Sağlayıcı veya Tarayıcı Kullanımını Engelle. Sağlayıcı olarak kaydolanların rolü, ağı büyütmek ve merkezden uzaklaştırmak olacaktır. Dusk Network ayrıca deneyim ve uzmanlığa sahip olanların önce düğüm sağlayıcıları olarak bağlanacağını, ardından daha az deneyime sahip olanların izleyeceğini açıkladı.

Blok gezgini kullanarak ağ hakkında bilgi edinmeyi seçenler, ortalama blok süresi, yapılan toplam işlem sayısı, aktif sağlayıcı sayısı gibi hayati ağ bilgilerine erişebilecekler. Bu hayati bir rol olsa da, müdahale etmeyecektir. Dusk Network’ün gizlilik taahhüdü ile.

Böylece, işlemlere dahil olan kişilerin kimliği gibi bilgiler blok gezgininden bile gizlenecektir. Şirket, herhangi bir rolle ilgilenen ve kayıt olmak isteyenler için bir bekleme listesi yayınladı.

Dikkatinizi Çekebilir: Analistlerin Bitcoin için Hash oranı Tahmini

Gizlilik

Özünde, Dusk Network’ün ana odak noktası, finans şirketlerinin mahremiyetlerini korurken ve akıllı sözleşmeler kullanırken blok zincirinin avantajlarından yararlanmalarını sağlayan bir platform oluşturmaktır.

Ağ genişlese bile, topluluğunu korumaya ve operasyonlarının ön saflarında tutmaya öncelik veriyor. Testnet’in başlatılmasından önce ek duyurular yapılacaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu