Editörün SeçtikleriEkonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Dünyanın En Varlıklı ve En Eğitimli Yatırımcıları Bitcoin Almıyor

Dünyanın En Varlıklı ve En Eğitimli Yatırımcıları Bitcoin Almıyor

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS), zengin ve eğitimli yatırımcıların Bitcoin (BTC) yerine iki büyük altcoin satın almayı tercih ettiğini söylüyor.

Yeni bir raporda, merkez bankalarının sahip olduğu küresel finansal varlık , eğitim ve gelir düzeyine göre ayrılmış kripto alanındaki yatırımcı faaliyetlerine bakıyor.

“Çeşitli kripto para birimleri arasında, XRP ve Ether sahipleri en eğitimli, Litecoin (LTC) sahipleri ise en az eğitimli ve Bitcoin sahipleri orta sıralarda yer alıyor. Kripto para sahipleri, XRP, Ether ve Stellar (XLM) sahipleri en zenginler olmak üzere ortalamadan daha yüksek bir hane gelir düzeyine sahip.”

Yalnızca XRP ve ETH sahipleri, hem gelir hem de eğitim açısından Bitcoin sahiplerini geride bırakıyor. Eğitim açısından XRP, ETH ve Bitcoin Cash (BCH) sahipleri Bitcoin yatırımcılarının üzerinde yer alıyor. Gelir açısından, ETH, XRP, LTC, XLM ve EOS sahipleri Bitcoin sahiplerine göre daha üstün sıralamalara sahiptir.

Rapor, Bitcoin’in en çok sahip olunan kripto para birimi olduğunu ve onu ETH ve LTC’nin takip ettiğini söylüyor. Tanınma açısından, BCH, kral kripto varlığına ikinci sırada gelir.

Bu bulgulara dayanarak, BIS, kripto para birimi sahiplerinde tanımlanan eğilimlere göre kripto hakkında ilginç bir görünüm sağlar.

“Kripto para birimleri hakkında bilgi yaygınlaşırken, sahiplik niş bir popülasyonla sınırlı kalıyor. 2014’te ABD vatandaşlarının sadece %40’ı en az bir kripto para biriminin (esas olarak Bitcoin) farkındaydı. Bu oran 2019’da neredeyse %70’e yükseldi.

Eğilim devam ederse, bir veya iki yıl içinde tüm ABD nüfusu en az bir kripto para birimini tanıyacak. Kripto para birimlerinin kabulü ve kullanımı yine de yüksek değildir. ABD nüfusunun sadece %1.4’ü 2019’da en az bir kripto para birimine sahipti.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu