Bitcoin HaberleriHaberler

Dünyanın En Büyük 2. Madencilik Merkezi Kapanıyor – Bitcoin Haberleri Son Dakika

Kazakistan’da bu hafta kaos patlak verdi ve akaryakıt fiyatlarına yönelik protestoların ülke genelinde yaygın bir huzursuzluğa yol açması nedeniyle bitcoin madenciliği kapatıldı.

Yaklaşık 20 milyonluk bir Orta Asya ülkesi olan Kazakistan, şu anda benzeri görülmemiş bir bozulma yaşıyor. Bu, internetin yetkililer tarafından askıya alınmasına ve normalde dünyanın bitcoin madenciliği üretiminin %15’ini sağlayan tüm Kazakistan bitcoin madenciliği operasyonlarının tamamen kapatılmasına yol açtı.

Kesinti, Çin’deki madencilik yasağının ardından nispeten yakın zamanda Çin’den ayrılan birçok madenci için, çoğunlukla kömür madenlerinden gelen ucuz enerjinin gerçek bir avantaj olduğu bir ülkede sınırın ötesinde dükkan açmak için kötü bir zamanda geldi.

Dikkatinizi Çekebilir: Boğa Sezonu Geciktikçe Bitcoin İşlem Ücretleri 2020 Fiyatlarına Düştü

Ancak öğrenilen bir şey var. Bitcoin madenciliği ağının bu kadar büyük bir bölümünün beklenmedik bir şekilde kapatılması, bitcoin ağını hiç etkilemedi – aslında bir vuruş bile atlamadı.

Çin’den kitlesel göçü yaşadıktan sonra, Kazak madencilerinin faaliyetlerine ev sahipliği yapacak daha istikrarlı bir ülke bulmak için şimdi tekrar hareket edip etmeyeceklerini göreceğiz.

CNBC’nin Perşembe günkü makalesine göre , bu ülke ABD olabilir. Her ne kadar 400 milyon dolar değerinde madencilik ekipmanının Kuzey Amerika’ya getirilmesine yardımcı olan Foundry’den Kevin Zhang’a göre:

“İlgili olan, barındırma kapasitesi (makineleri takmak için hazır olan alan) etrafındaki önceki tıkanıklık ve darboğazların çok daha sıkı bir şekilde sıkıştırılacağıdır. Barındırma kapasitesi için muazzam miktarda baskı ve talep var.”

CNBC makalesi, Kazakistan’ın yalnızca Batı’yı kalıcı bir ev için ana hedefleri olarak görmek isteyen madenciler için geçici bir durak olabileceğini öne sürüyor.

Kazak hükümeti, sınırları içinde kurulan yeni ve çok daha büyük bitcoin madenciliği operasyonundan memnun değil ve milletvekilleri bu yıl kripto madencilerine ekstra vergi koymak üzere.

Uzun vadede, madenciler ucuz, yeşil enerji kullanabilecekleri ve politik sistemin yaptıklarına uygun olduğu ülkelere göç ettikleri için, bu sadece kripto madenciliğinin bir evrimi olabilir.

Büyük paket, bitcoin madenciliği bu büyüyen acılardan geçerken, ağın kesintilerden kurtulduğu ve zaman geçtikçe daha da dayanıklı hale gelmek için savaş testinden geçiyor olmasıdır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu