Ekonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Dünyanın Dört Bir Yanından inceleme altında olan Binance Düzenleyicilerle daha iyi ilişki kurmak istiyor

Piyasa değerine göre en büyük kripto para borsası olan Binance, düzenleyici sıkıntılarla boğuşuyor ve merkezi bir karargah (merkez) kurmak ve düzenleyicilerle ilişki kurmak için daha proaktif bir yaklaşım benimsemek için çalışıyor.

ilgili içerik : Janet Yellen, Stabilcoin Endişeleri Üzerinden Düzenleyicileri Toplayacak

Zhao, bu hafta South China Morning Post’a (SCMP) verdiği demeçte,

“Merkezi borsa işi için merkezileşmemiz gerekiyor” dedi . “Arkasında net üst limit tabloları, kurumsal yönetim kurulu olan net yatırımcılar, kurumsal yönetim, çok şeffaf KYC/AML prosedürleri ve çok güçlü risk kontrolleri olan merkezi bir varlığa ihtiyacımız var.”

Merkezi bir borsa olmasına rağmen Binance, belirli bir merkez olmadan merkezi olmayan bir şekilde faaliyet gösteriyor. Aslen Çin’de kurulan Binance, merkezini birkaç yıl önce Japonya’ya ve ardından Çin’in kripto para birimini çökertmeye ve kripto ticaretini yasaklamaya başlamasıyla Malta’ya taşıdı. Basında çıkan haberlere göre Binance’in genel merkezinin Cayman Adaları ve Seyşeller’de olduğu bildirildi. Zhao, Binance’in bir genel merkez ve kurumsal yapı eksikliğinin düzenleyicilerle iyi çalışmadığını ve Binance’in şimdi kurmakta olduğu merkezi bir yapı beklediklerini söyledi.

ilgili içerik : Singapur merkezli bir yatırım şirketi Kripto Para Madenciliği yapacak

Zhao, Binance’in KYC olmayan katmanını ortadan kaldırmak gibi bazı süreçlerini de değiştirdiğini söyledi. Ağustos ayında Binance, kara para aklamayla mücadele (AML) uyumluluğunu hızlandırmak amacıyla zorunlu müşterinizi tanıyın (KYC) uygulamasını başlattı. Artık tüm kullanıcıların Binance platformunda işlem yapabilmek için KYC doğrulamasını tamamlaması gerekecek.

Düzenleyici saldırıların ortasında Binance, uyumluluk çabalarını hızlandırdı ve yüksek kaldıraç oranını azaltmak ve hisse senedi tokenleri için desteği kesmek gibi ürün tekliflerini dizginledi. Ayrıca, geçen yıl uyumluluk için çalışan sayısını %500’ün üzerinde artırdı.

ilgili içerik : Bitcoin’in Geleneksel Para Birimlerinden Farkı Nedir?

Zhao ayrıca Binance’de düzenleyicilerin sorularına reaktif olmaktan daha proaktif bir duruş benimsemeye ve düzenleyicileri Binance’in yapısı, uyumluluk süreçleri ve veri paylaşımına dahil etmeye çalışan bir zihniyet değişimi hakkında konuştu.

Binance, son aylarda hisse senedi tokenleri, türev alım satım hizmetleri ve KYC uygulamaları konusunda dünya çapında artan düzenleyici incelemelerle karşı karşıya kaldı. Binance’e yönelik uyarılarda bulunan veya soruşturma başlatan yetki alanlarının giderek artan listesi, Cayman Adaları, Almanya, Hong Kong , İtalya, Japonya, Litvanya, Malezya , Hollanda, Polonya, Singapur , Tayland, Birleşik Krallık ve ABD bu ülkeler arasındadır…

Zhao, Binance’in yeni evi için olası bir yerden bahsetmedi.

Zhao’nun ikamet ettiği bildirilen Singapur, ülkenin kriptoya karşı ilerici duruşu göz önüne alındığında Binance’in yeni evi için olası bir rakip olabilir. Bununla birlikte, ülkenin düzenleyicisi Singapur Para Otoritesi (MAS)  kısa süre önce Binance.com’u Yatırımcı Uyarı Listesine aldı ve Binance.com’un “Ödeme Hizmetleri Yasasını (“PS Yasası”) ihlal edebileceği konusunda uyardı. Uygun bir lisans olmaksızın Singapur’da ikamet edenlere ödeme hizmetleri sağlama ve bu tür işleri onlardan talep etme işi.”

ilgili içerik : FOMO Pay, Singapur Devleti’nden ilk kripto lisansı alan Şirket

Binance.com o zamandan beri Singapur doları ticaret çiftleri ve ödeme seçenekleri sunmayı bıraktı ve Binance.com uygulamasını Singapur iO’larından ve Google Play mağazalarından kaldırdı.

Binance şu anda Singapur’da ayrı bir varlık, Binance Asia Services (BAS) olarak faaliyet gösteriyor ve şehir devletinin dijital ödeme belirteci hizmetlerinin sağlanmasına yönelik PS Yasası kapsamında geçiş düzenlemelerinin bir parçası olarak bir lisansa sahip olmaktan muaf tutuluyor. 

Muafiyet, kuruluşların lisans başvuruları işlenirken hizmet sunmasına olanak tanır ve bir kuruluşun lisans başvurusu onaylandığında, reddedildiğinde veya geri çekildiğinde sona erer. MAS’a göre, BAS’ın lisans başvurusu şu anda inceleniyor.

ilgili içerik : Binance’in kripto borsası tarihindeki en büyük ikinci BNB Token yakımı oldu

Bir Binance sözcüsüne göre Binance.com, “yapıcı diyalog yoluyla sahip olabilecekleri endişeleri gidermek için MAS ile aktif olarak çalışıyordu” ve MAS bildiriminin “Binance Singapur’da sağlanan hizmetler üzerinde doğrudan bir etkisi olmadı”.

Binance Singapur, Singapur devlet yatırım şirketi Temasek Holdings’e ait bir risk sermayesi yatırım holding şirketi olan Vertex Holdings tarafından destekleniyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için Tıklayın.

Altcoin Haberleri için Tıklayın.

Son Dakika Kripto para haberleri için tıklayın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu