HaberlerKripto Para HaberleriNFT Haberleri

Dünyada ilk : Yapay Zeka Firması Metaverse NFT’lere Konuşma ve Öğrenme Yetisi ekliyor.

Dünyanın ilk “akıllı NFT’sini” yaratan yazılım geliştiricisi Alethea AI, botları tarafından doldurulan bir metaverse oluşturmak için özel jeton satışı yoluyla 16 milyon dolarlık fon sağladı. 

Bilmeyenler için bir NFT , sanat eseri, ses veya video içeriği gibi hemen hemen her şeye bağlanabilen dijital bir mülkiyet belgesidir. NFT’ler tipik olarak basılır ve Ethereum blok zincirinde saklanır .

Alethea’dan yapılan açıklamaya göre, token satışının önde gelen yatırımcıları NFT fonu Metapurse ve yatırım şirketi Crypto.com Capital ile milyarder yatırımcı Mark Cuban, Dapper Labs, BITKRAFT, Galaxy Interactive, Sfermion ve LD Capital’i içeriyordu.

ilgili içerik : Polkastarter nedir ? POLS Nedir ? Pols Token Nedir

Ancak Alethea, NFT dünyasının geçmiş videoları ve pahalı sanat eserlerini “çevreden öğrenebilen ve gelişebilen tamamen etkileşimli, ilgi çekici ve özerk ajanlarla” bir şeye dönüştürmesini istiyor.

Bu nedenle, metaverse’i dolduracak NFT’ler, Alethea tarafından yaratılan konuşan, akıllı NFT’ler (iNFT’ler) olacak: insan benzeri konuşmalar yapabilen makine öğrenimi botları.

Buradaki fikir, kendi kişiliklerine sahip bir sürü iNFT’nin paralel, bilgisayarlı, AI destekli bir dünyada birbirleriyle etkileşime girebilecek olmasıdır.

Büyük yatırımcılar Alice’den o kadar etkilendiler ki Alethea özel token satışında 16 milyon doları bir araya getirmeyi başardı. Jetonlar, sahiplerinin sanal dünyada bir hisse sahibi olmasını sağlayacak. Bu arada Alethea, inşaata başlamak için parayı alacak.

ilgili içerik : Ethereum (ETH) Yakma İşleminden Sonra 3.200 Doları Gördü

Duyuru, “Alethea’nın tezi, NFT’lerin etkileşimli ve akıllı Avatarlar tarafından yönlendirilen Metaverse için kesin bir mülkiyet hakları altyapısı sağlayacağıdır” dedi. Alethea tarafından inşa edilen AI altyapısı, NFT’lerin kişilik özellikleri, tercihler ve gerçek zamanlı etkileşim yeteneği ile etkileşimli medya varlıkları olarak ‘canlanmalarını’ sağlamak için temeldeki bağ dokusu olarak hizmet edecek.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu