Bitcoin HaberleriEditörün SeçtikleriHaberlerKripto Para Haberleri

Dünya Liderleri Ve Kripto Topluluğu Ukrayna’daki Savaşa Tepki Gösteriyor

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali veya Putin’in “özel askeri operasyon” olarak adlandırdığı şey, uluslararası toplumdan yaygın yaptırımlarla sonuçlandı. Kripto para ekosistemi de Ukrayna’ya yönelik saldırıya tepki gösterdi, saldırının ardından kriptonun piyasa değeri %9 düştü ve kripto para biriminin belirli yaptırımlardan kaçınmak için Rusya tarafından nasıl kullanılabileceğine dair bir takım sorunlar gündeme geldi.

Dünya liderleri Putin’in Ukrayna’yı işgal etme kararını kınayarak Rusya’yı birliklerini geri çekmeye ve askeri operasyonu durdurmaya çağırdı. Perşembe günü, çoğu yaptırım açıklayan ve Kremlin’in kışkırtılmamış saldırısını evrensel olarak kınayan batılı ülkeler tarafından açıklamalar yapıldı.

Başbakan Boris Johnson, Ukrayna’ya İngiltere’nin sürekli desteğini teklif ederek Putin’i “Avrupa kıtamızda savaş” başlattığı için kınarken, Almanya Başbakanı Olaf Scholz 24 Şubat’ın “Ukrayna için korkunç ve Avrupa için karanlık bir gün” olduğunu söyledi. yaptırımlar, Rusya’nın “acı bir bedel” ödemesini sağlayacaktır.

Dikkatinizi Çekebilir: BNY Mellon Chainalysis İle Ortak Oldu, Kripto Gözetim Platformunun Lansmanını Planlıyor

Ukrayna’yı destekleyenler tarafından, Kremlin’in Bitcoin gibi kripto para birimlerini kullanarak gelecekteki ekonomik yaptırımlardan kaçınabileceğine dair endişeler var. Bununla birlikte, uluslararası oyuncular tarafından kripto para birimlerinin kullanımı, Rus manipülasyonu için potansiyelleriyle sınırlı değildir ve bir dizi Ukraynalı platform, kripto para biriminde bağışları kabul etmiştir.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, Twitter’da Ukrayna parlamentosunun kripto para birimlerini yasallaştırdığını ve yeni yasanın sektörü “gölgelerden çıkaracağını” da sözlerine ekledi.

Bunu takiben, kripto analitik firması Elliptic’e göre, son birkaç gün içinde Ukrayna ordusu 4 milyon doların üzerinde kripto para bağışı aldı ve tek bir bağışçıdan 3 milyon doların üzerinde gönderildi.

Uluslararası yanıt gecikmedi, ancak kripto topluluğundaki birçok kişi Rusya’nın eylemlerini eleştirmek için hızlı davrandı. Vitalik Buterin, Kremlin’in eylemlerini kınadı ve Twitter üzerinden Ukrayna’nın işgalinin “Ukrayna ve Rus halkına karşı bir suç” olduğunu paylaştı.

“Güvenlik olmayacağını bilsem de herkese güvenlik diliyorum. Ukrayna’ya şan olsun”.

Kanadalı/Rus Ethereum kurucu ortağı şunları ekledi:

“Hatırlatma: Ethereum tarafsız ama ben değilim”

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Ukrayna’da meydana gelen olayları kınadığını da paylaşarak, “Şu anda Ukrayna’da olsaydınız, paranıza nereye güvenirdiniz?”

Mesajında, savaşın piyasaları nasıl etkilediğine değil, neyin önemli olduğuna odaklanmanın önemini vurguladı ve ekledi: “Daha da önemlisi, savaş olabilir. Bu dünya için gerçekten kötü. Bütün bu fiyatlara lanet olsun. dışarı çık ve biri için güzel bir şeyler yap”.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu