HaberlerKripto Para Haberleri

Dow Düşüyor Çünkü Rusya Korkuları Geri Dönüyor ve Bugün Borsada Başka Neler Oluyor?

Borsa, Rusya’nın Ukrayna sınırına asker yığmaya devam ettiğine dair haberler üzerine Perşembe günü düşüş yaşadı.

Dow Jones Endüstriyel Ortalaması için Vadeli İşlemler DJIA -%0.16 açık 84 puan veya %0.2 daha düşük gösterdi. S&P 500 SPX +%0.09 vadeliler yüzde 0.3 düştü. Nasdaq Bileşik BİLEŞİMİ – %0.11 %0.5 düşüş yolundaydı.

Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Craig Erlam, “Avrupa’da borsalar karışık, ABD vadeli işlemleri Perşembe günü, Rusya’nın Ukrayna’daki niyetlerine ilişkin belirsizlik devam ettiği için düşüş gösteriyor” dedi.

Ukraynalı yetkililer ateşkes ihlalleri olduğunu söylerken, ABD’li ve Avrupalı ​​yetkililer Rusya’nın Ukrayna sınırı boyunca askerlerini inşa etmeye devam ettiğini söylüyor. Diğer raporlar, ABD ve Rus askeri uçaklarının tehlikeli bir şekilde birbirine yakın uçtuğunu ortaya koyuyor.

Dikkatinizi Çekebilir: BofA, Chainlink’in DeFi’nin TVL Büyümesinin 203 Milyar Dolara Çıkmasının Muhtemel Sürücüsü Olduğunu Söylüyor

ABD’li yatırımcılar için en büyük endişe petrol arzı konusunda. Rusya dünyanın en büyük üreticilerinden biridir ve arz üzerindeki yaptırımlar veya diğer kısıtlamalar emtia fiyatlarının yükselmesine neden olabilir. Perşembe günü, WTI ham petrolü varil başına %2 düşüşle 92$’ın biraz altına düştü, ancak Perşembe günkü hareket de dahil olmak üzere geçen hafta %2 arttı.

Ancak işin can alıcı noktası, Federal Rezerv’in para politikasının hiçbir şeye yardımcı olmaması. Fed’in, yalnızca petrol fiyatları yükselirse daha da kötüleşecek olan yüksek enflasyonu savuşturmak için faiz oranlarını birkaç kez yükseltmesi bekleniyor. Çarşamba günü yayınlanan Fed’in Ocak tutanakları, hisse senetlerine kısa bir artış sağlarken, genel beklenti, Fed’in daha az – daha fazla değil – para kazandığı yönünde.

Sevens Report Research’ün kurucusu Tom Essaye, “Sonuç olarak, Fed hala sıkılaşıyor ve bu, hisse senetleri üzerinde ters bir rüzgar olmaya devam edecek – ve dün bununla ilgili hiçbir şey değişmedi” dedi.

Denizaşırı, Londra’nın FTSE 100 UKX -0.59% %0,6 ve Tokyo’nun Nikkei 225 NIK endeksi %-0,83 düştü günü %0.8 kayıpla kapattı. Japonya’daki tüccarlar, jeopolitik gerilimlere ek olarak, Ocak ayında ihracatın beklenenden daha az büyüdüğünü ve ülkenin sekiz yılın en büyük aylık ticaret açığını kaydettiğini gösteren verilerle karşı karşıya kaldı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu