Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriPolkadot (DOT)

DOT, sürücüler için kripto token teşviklerine yönelik araştırmaları finanse etmek istiyor

ABD Ulaştırma Bakanlığı’nın Küçük İşletme Yenilik Araştırması (SBIR) programı, bu hafta, “tüketiciler tarafından modalite kullanımı” olarak adlandırdığı yaklaşımları teşvik etmek için kripto jetonlarının kullanımını araştırmayı öneren bir araştırma alanı önerdi.

Bilgiler, 6 Ocak’ta yayınlanan bir ön talep bildirimine dahil edildi. Belgeye göre , araştırma alanı , ABD ekonomisinin COVID-19 pandemisinin etkisinden ortaya çıkmasıyla tüketiciler, işçiler ve diğer sürücüler için park alanlarının artacağını öngörüyor. sınırlı hale gelir.

Dikkatinizi Çekebilir: Polkadot ( DOT ) Nedir? A’dan Z’ye Polkadot Ekosistemi

DOT, “Paylaşılan park kaynaklarının bu potansiyel kıtlığı ve koordinasyon olmadan açık bir alan bulma belirsizliği, taşıtların kararlarını gerçek zamanlı olarak etkileme fırsatı sunuyor” diyor ve şöyle devam ediyor:

“Blockchain teknolojisini kullanan yeni bir strateji, sürüşe alternatifleri teşvik etmek için dinamik bir yaklaşım sağlayacaktır. Örneğin, gezginler bir park yeri rezerve etmek için jetonlar harcayabilir veya farklı bir ulaşım modunu kullanmayı kabul etmek için jetonlar alabilirler. , sistem, yolcular için yer ayırmamayı veya toplu taşıma ve diğer paylaşımlı mobilite seçenekleri gibi farklı bir modu seçmeleri için artan teşvikler veya jetonlar sunabilir.Blockchain teknolojisi, izlenen, güvenilir ödeme işlemlerini kolaylaştırabilir ve kullanıcıların ayrılmış bir park yerine veya kazanılan teşviklere erişebilmelerini sağlayın.”

“Ayrıca, blok zinciri teknolojisinin kullanımı, gezginlere yönelik teşvikler hakkında gerçek zamanlı, şeffaf bilgi sağlayabilir; belirteçlerin güvenli merkezi olmayan yönetimini sağlayabilir ve verilerin güvenilirliğini garanti edebilir; yeni oyunlaştırma stratejilerinin kullanıcılar arasında daha fazla teşvik olarak kullanılmasını sağlayabilir ve kolaylaştırabilir. sistemin koordinasyonu ve birden fazla tesise ölçeklendirilmesi,” diye devam etti DOT belgesi.

Elbette, tasavvur edildiği gibi araştırma alanı erken; Sayısı belgeye göre belirlenmeyen özel finansman, teşviklerin dağıtılacağı bir mobil uygulama için kavram kanıtlama raporunun hazırlanmasını gerektiriyor. Takip aşamaları bir pilot programa odaklanacaktır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu