Editörün SeçtikleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Dolar Mı Kripto Mu? – Senin Seçimin

Dolar Mı Kripto Mu? - Senin Seçimin Ne? Dolar ve Kripto üzerine yaptığımız çalışmalarımız yardımcı olabilir

Geleneksel finans çevrelerinde, ayı piyasaları sırasındaki yatırım bilgeliği, her zaman paranızı bir ayı piyasasında hayatta kalacağı garanti edilen daha güvenli hisse senetlerine yatırmak olmuştur. Altın her zaman tarihsel olarak portföyünüzün bir parçası için güvenli bir liman olmuştur ve son olarak, yatırımcıların hisse senetleri dibe vurdukça indirimli taban fiyatlarından yararlanabilmeleri için büyük bir nakit pozisyonu önerilir.

Bu stratejinin hâlâ ağırlık taşıdığı söylenebilir, ancak zamanın değiştiği ve bu stratejinin mevcut ekonomik iklimde muhtemelen çok daha etkisiz olacağı da söylenebilir.

Federal Rezerv ortaya çıktığından bu yana dolar değerinin %96’sını kaybetti ve özel olarak işletilen bu kuruluşa, bankalar ve diğer büyük finans kurumları lehine çarpıtılmış para politikasını yürürlüğe koyma konusunda özgürce söz hakkı verildi.

Sadece dolar değil, tüm itibari para birimleri sıfıra doğru bir yarış içinde. Daha fazla basıldıkça her para birimi devalüe olur ve her ülke ihracatını diğer ülkelerden daha ucuza yapmaya çalışır. Fiat para birimleriyle ilgili endişe verici olan şey, hiçbirinin tüm dünya para tarihinde sıfıra inerek hayatta kalamamasıdır.

Peki bugün neredeyiz? 2021 Mayıs’ında Federal Rezerv, sadece bir yıl içinde var olan tüm doların %40’ını basmıştı. Her zaman neden olarak pandemiye işaret edecek, ancak bundan çok önce bankacılık sektörüne ciddi sorunlar nüfuz ediyordu.

Sisteme bu devasa para akışı göz önüne alındığında, enflasyon yükseldi ve en son bildirilen %7 rakamı 1982’den bu yana en yüksek rakam . Tabii ki, günümüzde tüketici fiyat endeksinin raporlanma şekli, 80’lerde ilk rapor edildiğinden farklı bir dünya. Shadow Stats web sitesi tarafından sağlanan orijinal rakamları kullanarak , enflasyon şu anda %15 seviyesinde.

Şu anda bir ABD banka tasarruf hesabında dolar bulundurursanız , paranızın %0.01’ini alırsınız. Ve bu miktarı gerçekten turbo artırmak istiyorsanız, ABD ulusal ortalama tasarruf hesapları oranı %0,06’dır.

Tabii ki, kısa vadede fiat, şu anda daha düşük fiyatlı, bazıları gümüş ve altın gibi , yapay olarak fiyatlandırılmış sabit varlıkları satın almak için çok yararlı olan likit bir varlıktır.

Ancak günün sonunda yatırımcılar kendilerine kısa vadeli mi yoksa uzun vadeli mi yatırım yaptıklarını sormalıdır. Çoğu makro yatırımcı, uzun vadenin her zaman daha iyi olduğu konusunda hemfikirdir. Buna örnek olarak Amazon’u veya Apple’ı alın.

Dikkatinizi Çekebilir: Google’ın yapay zekası artık insanlardan iyi kod yazabiliyor

Kripto para birimleri genellikle dünya medyasında “fazla değişken” olduğu için teşhir edilir veya kara para aklama veya terör finansmanı için cephe oldukları söylenir. Bu tür makalelerde, bu endüstrinin ne kadar genç olduğundan ve bu kadar küçük bir piyasa değerinin bir sonucu olarak değişken fiyat dalgalanmalarının nasıl olduğundan nadiren bahsedilir.

Bu kripto para birimlerinin blok zincirinin üzerinde çalıştığından ve bunun bugüne kadar var olan en şeffaf ve izlenebilir teknoloji olduğundan da bahsedilmiyor.

Hükümetlerin özel para birimlerinin itibari para sistemini bozacağından ve kontrollerinin bir kısmını kaybedebileceklerinden korktukları kabul edilir, ancak mevcut sistem güvenilir olsaydı ve uzun ömürlü olsaydı, o zaman bazı ödemeler için gerçekten bir kullanım durumu olmazdı. kriptolar.

Geleceğe bakıldığında, fiat’ın değer kaybetmeye devam edeceği ve dünyanın her yerindeki insanların giderek daha az satın alma gücüne sahip olacağı, madalyonun diğer tarafında ise büyük bankalar ve büyük kurumlar olacağı şüphe götürmez görünüyor. Gittikçe daha fazla basılı para önlerine atıldıkça daha da büyüyorlar.

Kripto para birimleri şu anda riskli bir oyun. Bununla birlikte, çoğu geçen yılın Kasım ayının başından bu yana %50’den fazla geri çekilme yaşadı. Bu, bir ya da iki adım daha aşağı inmeyecekleri anlamına gelmiyor, ancak nihayetinde, yatırımcılar çökmekte olan fiat para sisteminden sağlam bir korunma arayışındayken Bitcoin gibi sağlam paraların kesinlikle geri alınması gerekiyor.

Bir banka hesabında dolar veya başka bir itibari para birimi bulundurmak, her yıl satın alma gücünüzün %15’ini kaybetmekle eşdeğerdir. En iyi kripto teknolojilerinin ortalamasını almak, bunlar gelecekteki bir para sisteminin temeli haline geldiğinden olağanüstü kazançlar görebilir.

Eski kongre üyesi Ron Paul’a göre:

Paul, Başkan Bernanke’ye hitaben yaptığı konuşmada , “Bugün tanık olduğumuz şey, büyük bir deneyin son aşamalarıdır” dedi. “Fiat parayla ilgili kırk bir yıllık deney başarısız oluyor. Bu sefer tarihte hiç olmadığı kadar farklı değil. Tüm fiat para birimleri sonunda sıfır değerine gider ve genellikle bunu kırk yıldan daha kısa bir sürede yaparlar. Artık kırk bir yıldayız.”

Dolar mı yoksa kripto mu?, senin seçimin.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu